PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Szukasz pracownika - daj mu "lajka"

  • Karolina Markowska
    KM
  • 21 paź 2019 13:52

Z danych „Barometru zawodów 2019” wynika, że 31 zawodów to zawody z grupy deficytowych, czyli takich, gdzie zapotrzebowanie przewyższa liczbę dostępnych pracowników. Taka sytuacja wymusza na pracodawcach bardziej aktywne niż kiedykolwiek poszukiwanie kandydatów do pracy i wykorzystywanie nowych narzędzi rekrutacyjnych.

Szukasz pracownika - daj mu "lajka"
Grupa OLX uruchamia nową usługę Spot (fot. mat. pras.)
REKLAMA

Poszukiwanie pracownika w dzisiejszych czasach musi wyjść poza przeglądanie złożonych CV. W poszukiwaniu idealnych kandydatów pracodawcy muszą korzystają z różnych dróg – od obecności na targach pracy, przez korzystanie z firmy rekrutacyjnych aż po ogłoszenia publikowane w mediach czy specjalnych portalach.

Nową propozycją zaprezentowała Grupa OLX. Jest to specjalna usługa Spot znajdująca się w serwisie. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Potencjalny kandydat bezpłatnie zakłada w naszym serwisie swój profil i uzupełnia go o standardowe informacje dotyczące doświadczenia, umiejętności. Innowacyjność polega na łatwym powiadamianiu kandydatów o zainteresowaniu przez „lajka” ich profilu ze strony rekruterów, a w przypadku zainteresowania z obu stron pojawia się duża szansa na zatrudnienie – tłumaczy Tomasz Grzechnik z OLX.

Jak podkreślają twórcy usługi, mechanizm pozwala zaoszczędzić czas rekruterów, dając im tym samym możliwość sprawnego zaczepienia potencjalnego kandydata. Użytkownik, który niekoniecznie musi szukać pracy w danym momencie, może w prosty sposób zmienić pracodawcę na takiego, który zagwarantuje mu większe zarobki lub możliwości rozwoju czy awansu.

- Dzięki temu narzędziu mamy dostęp do różnorodnej bazy kandydatów. Widzimy, jakie osoby są otwarte na zmianę pracy oraz jakie są ich oczekiwania względem pracodawcy. Kandydaci mają też możliwość oceny naszych ogłoszeń – polubienia lub odrzucenia. Dzięki Spot otrzymujemy kontakt, tylko do osoby, która jest zainteresowana naszym ogłoszeniem, co niewątpliwe wpływa na czas oraz skuteczność. Możemy też podejrzeć w profilu kandydata procent dopasowania użytkownika do naszego ogłoszenia względem np. lokalizacji, oczekiwań finansowych – komentuje Kamila Gwizun specjalistka ds. rekrutacji w INEA.

Korzystanie z narzędzia jest bezpłatne, natomiast pracodawca musi tylko wykupić ogłoszenie w OLX Praca w odpowiednich kategoriach w Poznaniu lub Warszawie.

W stolicy usługa będzie dostępna od 21 października.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Szukasz pracownika - daj mu "lajka"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA