Szukasz nowej pracy? Te informacje musisz znać

• Amazon, Zalando, Toyota, Lufthansa, Ikea - to niektóre z firm,  jakie w ostatnim czasie zdecydowały się ulokować swój biznes w Polsce.  
• Rekrutacja dla tysięcy pracowników odbywa się w całym kraju. Potrzeba wielu rąk do pracy w produkcji, ale nie brakuje też ofert np. na stanowiska kierownicze.
• Dodatkowym wabikiem dla inwestorów jest poszerzenie granic Specjalnych Stref Ekonomicznych, które oferują więcej terenów od końca 2016 roku.

Autor: Michał Nowak 6 mar 2017 7:52

REKLAMA

woj. dolnośląskie

Dolny Śląsk na brak zainteresowania ze strony inwestorów narzekać nie może. W stolicy regionu powstanie globalne Centrum Badawczo-Rozwojowe (R&D) Whirlpool Corporation. Koncern do 2018 r. zainwestuje w mieście 126 mln euro. Firma na start rozpoczęła poszukiwania 60 inżynierów i konstruktorów.

Również we Wrocławiu mieści się główny zakład firmy Bombardier Transportation Polska, specjalizującej się w rozwiązaniach dla transportu szynowego. Firma zainwestowała w zeszłym roku 250 mln zł w rozbudowę zakładu, czego efektem ma być zwiększenie zatrudnienia do 800 miejsc pracy.

Dużo dzieje się także poza stolicą Dolnego Śląska. Do Wałbrzycha udało się przyciągnąć kolejną inwestycję Toyoty. Japoński koncern rozpocznie produkcję hybrydowych skrzyń biegów w tym mieście w 2018 r. Toyota będzie też produkować w pobliskim Jelczu-Laskowicach, gdzie powstawać będą dwa rodzaje silników benzynowych – 1,5 l w 2017 roku oraz 2,0 l w 2019 roku. Toyota już teraz jest jednym z najważniejszych pracodawców w regionie.

Skoro o motoryzacji mowa, w połowie ub.r. niemiecki koncern Daimler AG ogłosił, że zamierza zainwestować ok. 500 mln euro w budowę nowej fabryki silników Mercedes-Benz w Jaworze. Budowa ma się zakończyć w 2019 r., efektem ma być kilkaset nowych miejsc pracy.

W Polkowicach - na terenie Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej – powstało na początku roku pierwsze centrum logistyczne Sanden w Europie. W centrum realizowane są zamówienia dla największych producentów samochodów, m.in. Volkswagena, GM, Forda, Volvo, Jaguara, Land Rovera czy McLarena. Pierwsze wysyłki planowane są już na początek marca.

Niewątpliwe spektakularna inwestycja szykuje się w Środzie Śląskiej. Tutaj powstanie nowoczesne centrum serwisowania silników samolotowych. Inwestycja GE Aviation i Lufthansa Technik ma zacząć działalność w 2018 r. Na początek zapotrzebowanie na nowych pracowników wyniesie ok. 280 miejsc, a docelowo zakład ma zatrudniać nawet 600 osób.

Ponadto, w I półroczu 2016 r. na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej „Invest Park” wydano 16 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej. Utworzenie nowych miejsc pracy zapowiedziały Wessel-Poliamid, (Kłodzk), BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego (Wrocław), Jamtex (Bielawa) czy GKN Driveline (Oleśnica).

Fot. PTWP


Puls HR Puls HR

Szukasz nowej pracy? Te informacje musisz znać


REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.