×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Szukanie kandydatów w społecznościach wychodzi z mody. Czas na talent pooling

  • km
  • 12 lis 2022 0:01

Platforma rekrutacyjna Talent Place wraz z firmą badawczą SW Research przeprowadziły pierwsze w Polsce badanie dotyczące talent poolingu. Metoda ta, w przeciwieństwie do powszechnie stosowanych ogłoszeń na portalach pracy i direct searchu, pozwala na dokładniejsze sprofilowanie kandydatów i dostarczenie im ofert pracy zgodnych z ich kompetencjami oraz oczekiwaniami.

Szukanie kandydatów w społecznościach wychodzi z mody. Czas na talent pooling
Dwie trzecie rekruterów przyznaje, że utrzymuje sporadyczne kontakty ze swoją siecią kontaktów (fot. Jason Goodman/Unsplash)
REKLAMA
  • Długi czas trwania, wysokie koszty i niska skuteczność rekrutacji często są spowodowane stosowanymi metodami rekrutacji.
  • Blisko 57 proc. badanych rekruterów wskazuje, że najczęściej stosowaną przez nich metodą jest direct search, czyli wyszukiwanie kandydatów poprzez media społecznościowe, np. LinkedIn.
  • 38 proc. rekruterów wskazuje, że najlepsi kandydaci pochodzą z polecenia.

Nie jest tajemnicą, że pozyskanie pracowników to dziś wyzwanie dla firm nie tylko w Polsce, ale także na świecie. Jak pokazują badania przeprowadzane w branży rekruterskiej, jednym z większych problemów dla rekruterów jest selekcja kandydatów. Spośród dziesiątek, a często setek aplikacji tylko niewielka część spełnia główne kryteria.

Z drugiej strony są kandydaci, dla których poszukiwanie pracy często bywa frustrujące. A przez źle skonstruowane bądź niepełne oferty pracy podczas rozmów okazuje się, że oczekiwania obu stron się nie pokrywają. To powoduje, że procesy rekrutacyjne są mało skuteczne, długie i z tego względu coraz bardziej kosztowne. 

Przeczytaj: Nowy trend wchodzi do rekrutacji. "Widać zwątpienie i pewną formę strachu"

Dlaczego rekrutacje są nieskuteczne?

Jak wynika z badania „Proces poszukiwania kandydatów do pracy – doświadczenia rekruterów”, zrealizowanego przez SW Research na zlecenie Talent Place, długi czas trwania, wysokie koszty i niska skuteczność rekrutacji często są spowodowane stosowanymi metodami rekrutacji, które nie są efektywne i bywają frustrujące dla obu stron.

Blisko 57 proc. badanych rekruterów wskazuje, że najczęściej stosowaną przez nich metodą jest direct search, czyli wyszukiwanie kandydatów poprzez media społecznościowe, np. LinkedIn. 31 proc. używa do tego celu ogłoszeń na portalach pracy.

źródło: Talent Place/SW Research
źródło: Talent Place/SW Research
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Szukanie kandydatów w społecznościach wychodzi z mody. Czas na talent pooling
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA