Pracodawcy dwoją się i troją, żeby pozyskać pracowników, ale nie w każdym obszarze zawodowym. Jakich pracowników znajdą bez większych kłopotów?

- Zgodnie z analizą portalu Praca.pl w nadesłanych CV mogli przebierać rekrutujący do pracy biurowej, w obszarze administracji i na stanowiska asystenckie.
- Na tego typu ogłoszenia nadsyłanych było średnio ponad 50 aplikacji na jedno miejsce.
- Podobną popularnością cieszyły się oferty pracy na asystenta i asystentkę, recepcjonistę i recepcjonistkę, kierowcę oraz sprzedawcę.
- Najłatwiej pracę znaleźć w Warszawie, na drugim miejscu jest Kraków, a na trzecim - Wrocław.
Analiza aktywności użytkowników w drugim kwartale 2018 r. na portalu Praca.pl pokazuje, że przebierać w nadesłanych CV mogli rekrutujący do pracy biurowej, w obszarze administracji i na stanowiska asystenckie. Na tego typu ogłoszenia nadsyłanych było średnio ponad 50 aplikacji na jedno miejsce. Ogłoszenia o pracę na stanowisku pracownika biurowego były najczęściej oglądanymi na portalu Praca.pl. Jedno ogłoszenie użytkownicy wyświetlili średnio ponad 470 razy.
Podobną popularnością cieszyły się oferty pracy na asystenta i asystentkę, recepcjonistę i recepcjonistkę, kierowcę oraz sprzedawcę. Dla porównania w drugim kwartale 2017 roku prym w popularności wiodły stanowiska z obszaru administracji – zarówno specjalisty, jak i asystenta.
Jakich pracowników pracodawcy poszukiwali najczęściej?
Na pierwszym miejscu wśród najczęściej poszukiwanych na Praca.pl pracowników, podobnie jak w pierwszym kwartale tego roku, znalazł się doradca klienta w bankowości. Zestawienie potwierdza utrzymujące się trudności rekrutacyjne w obszarach: sprzedaż i obsługa klienta i produkcja. Okres wakacyjny z pewnością spowoduje, że w zestawieniu najczęściej poszukiwanych na rynku pracy pojawią się stanowiska z obszaru pracy fizycznej.

Warto zwrócić uwagę, że specjalista ds. administracyjnych pojawił się zarówno w zestawieniu stanowisk cieszących się największym zainteresowaniem wśród pracowników, jak i najczęściej poszukiwanych przez pracodawców. To daje rekruterom i kandydatom możliwości działania na wspólnej przestrzeni rekrutacyjnej.
Gdzie szukać pracy?


KOMENTARZE (0)