×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Szukam pracy, rekrutacja: Kogo i gdzie poszukiwano w 2016 r.?

  • Justyna Koc
    jk
  • 1 lut 2017 9:40

• Pracodawcy zamieścili ponad 131 tysięcy ogłoszeń w serwisie Gratka.pl, z czego ponad 22,5 proc. stanowiły oferty skierowane do pracowników wykwalifikowanych z sektora produkcji i pracy fizycznej.

• Najczęściej poszukiwano szwaczek, pracowników produkcji i kierowców (także tych
z uprawnieniami C + E) oraz magazynierów.

• Także po stronie kandydatów najwięcej – bo aż 49 proc. osób, które wysłały aplikację w serwisie - było przedstawicieli niebieskich kołnierzyków tj. specjalistów zawodowych, pracowników fizycznych, fachowców.

Szukam pracy, rekrutacja: Kogo i gdzie poszukiwano w 2016 r.?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W ubiegłym roku w serwisie Gratka.pl pracodawcy najczęściej poszukiwali osób na stanowisko szwaczki, pracownika produkcji, kierowcy, magazyniera, operatora wózka widłowego oraz ekspedientki.

Na nieco dalszych pozycjach, lecz równie często poszukiwani, byli kierowcy kategorii
C + E, pracownicy ochrony, przedstawiciele handlowi, a także osoby sprzątające. Te grupy zawodowe stanowiły „Top 10” najczęściej wskazywanych w ogłoszeniach o pracę specjalizacji i zawodów. Ponadto, wysoką liczbę ofert pracy odnotowano w sektorze administracji biurowej.

Branżami o dużym zapotrzebowaniu wykwalifikowanych pracowników w 2016 roku były także budownictwo i geodezja. Oferty skierowane do fachowców w tym obszarze stanowiły 7,6 proc. wszystkich zamieszczonych ogłoszeń. Wśród innych poszukiwanych specjalistów znaleźli się kandydaci do pracy w motoryzacji, turystyce, hotelarstwie oraz gastronomii.

Praca na wakacje nie tylko w usługach

Miesiące letnie – zwłaszcza wakacyjne – zwyczajowo sprzyjają wzrostowi zatrudnienia w sektorze handlu i usług, lecz z danych serwisu Gratka.pl wynika, że to produkcja i praca fizyczna były w tym roku obszarami, do których rekruterzy poszukiwali największej liczby kandydatów. Ogłoszenia dotyczące pracy w tym sektorze stanowiły ponad 22,5 proc. wszystkich zamieszczonych ofert. Z kolei pracę w logistyce i zakupach oferowało 9,1 proc. pracodawców, a w sprzedaży handlu i franczyzie – 8 proc.  Pracownicy wykwalifikowani najchętniej odpowiadali na ogłoszenia zamieszczone przez pracodawców z obszaru produkcja i praca fizyczna (ponad jedna trzecia przesłanych aplikacji).

Wysokim zainteresowaniem cieszyła się także praca w biurze. Co szósty kandydat korzystający z serwisu Gratka.pl odpowiadał na ogłoszenia dotyczące pracy biurowej i administracyjnej. 10 proc. pracowników poszukiwało pracy związanej z logistyką, zakupami i transportem.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Szukam pracy, rekrutacja: Kogo i gdzie poszukiwano w 2016 r.?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA