PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Szukam pracy, rekrutacja: Firmy będą zatrudniać na potęgę

  • Justyna Koc
    jk
  • 14 mar 2017 0:02

Szukasz pracy? 91 proc. pracodawców deklaruje chęć powiększania zespołów lub optymistyczną stabilizację - tak wynika z  Barometru perspektyw zatrudnienia Manpower dla drugiego kwartału 2017 r.

Szukam pracy, rekrutacja: Firmy będą zatrudniać na potęgę
- Pracodawcy będą musieli stawiać czoła narastającemu niedoborowi talentów - przekonuje Iwona Janas, dyrektor generalna ManpowerGroup w Polsce. (Fot. pixabay)
REKLAMA

• Jak pokazują wyniki Barometru perspektyw zatrudnienia Manpower, prognoza dla rynku pracy w Polsce jest nie tylko optymistyczna, ale też najlepsza od ostatnich 6 lat.

• Pozytywne wyniki na drugi kwartał odnotowano we wszystkich sześciu badanych regionach oraz w 8 z 10 badanych sektorach kraju.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Pośród branż, w których należy spodziewać się najkorzystniejszej sytuacji triumfują produkcja przemysłowa, handel detaliczny i hurtowy oraz budownictwo.

Prognoza netto zatrudnienia po korekcie sezonowej plasuje się na poziomie +12 proc. W ujęciu kwartalnym prognoza wzrosła o 4 punkty procentowe, natomiast w porównaniu rok do roku utrzymuje się na zbliżonym poziomie.

Spośród przebadanych w Polsce pracodawców, 18 proc. przewiduje zwiększenie całkowitego zatrudnienia, 5 proc. zamierza redukować etaty, a 73 proc. nie planuje zmian personalnych w najbliższym kwartale.

– Prognoza dla rynku pracy w nadchodzących trzech miesiącach zapowiada optymistyczny czas dla kandydatów, którzy tak dobrych możliwości znajdowania zatrudnienia nie mieli od ponad sześciu lat – komentuje Iwona Janas, dyrektor generalna ManpowerGroup w Polsce.

 – Pracodawcy będą musieli stawiać czoła narastającemu niedoborowi talentów, który coraz wyraźniej przekłada się na ich pozycję i konkurencyjność. W sytuacji, w której coraz trudniej o pracowników, na znaczeniu zyskiwać będą programy employer brandingowe oraz doświadczone firmy doradztwa personalnego – dodaje Janas.

Firmy będą zatrudniać

W ośmiu z dziesięciu badanych sektorach kraju prognoza netto zatrudnienia dla drugiego kwartału 2017 r. jest dodatnia. Najwyższy wynik odnotowano w sektorze produkcji przemysłowej, gdzie prognoza netto zatrudnienia wynosi +20 proc.

Optymizm jest również zauważalny w branżach handel detaliczny i hurtowy oraz budownictwo, gdzie wyniki wynoszą odpowiednio +17 proc. i +15 proc., podczas gdy prognoza dla sektorów finanse, ubezpieczenia, nieruchomości, usługi oraz transport, logistyka, komunikacja wynosi +14 proc.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Szukam pracy, rekrutacja: Firmy będą zatrudniać na potęgę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA