×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Szukam pracy przez telefon. Aplikacje gonią portale

  • Autor: GP
  • 12 lip 2017 11:44

Wzrasta wręcz lawinowo udział mobilnych aplikacji w rynku ogłoszeń o pracę. Czy to koniec klasycznego procesu opartego o aplikację i CV?

Szukam pracy przez telefon. Aplikacje gonią portale
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Jak można dowiedzieć się z badania SW Research, aplikacje z ofertami pracy rozpychają się mocno w przestrzeni tradycyjnie zajmowanej przez portale pośrednictwa pracy.

• Dynamika wzrostu liczona w zasadzie z miesiąca na miesiąc pokazuje trend, który może wyprzeć portale w niedalekiej przyszłości.

• Jako przykład aplikacji, która przetarła ścieżkę może uchodzić Jobsquare.

 

Technologia zmienia HR na każdym kroku. Teraz, co nie jest zaskoczeniem, coraz popularniejsze staje się prowadzenie procesu rekrutacji przez telefony. Jak dowodzą badania SW Research, aplikacje mobilne w błyskawicznym tempie zdobywają rynek ogłoszeń o pracę. Szanujący się portal lub większy pośrednik zatrudnienia nie może sobie pozwolić na brak takiego rozwiązania,

Specjaliści, zwłaszcza specjaliści w branży IT, pracownicy etatowi i czasowi ich pozyskanie w każdej kategorii jest coraz większym wyzwaniem tak dla profesjonalnych działów HR, jak i indywidualnie rekrutujących przedsiębiorców. W tym wyścigu po pracownika dominującym narzędziem prezentowania ofert i kontaktu są wciąż internetowe serwisy ogłoszeniowe. Ich popularność nie słabnie od momentu, gdy zdetronizowały rolę ogłoszeń gazetowych.

Czytaj też: Przedstawiciel handlowy od zaraz!

Przez lata synonimem szukania pracy albo pracownika był najgrubszy dodatek Gazety Wyborczej „Gazeta Praca”. Dziś ten synonim stanowi wyspecjalizowany w rekrutacji serwis pracuj.pl. Obok niego funkcjonuje co najmniej kilkanaście podobnych platform.

W tym obszarze coraz większą rolę zaczynają odgrywać darmowe serwisy specjalizujące się dotychczas w ogłoszeniach niezwiązanych stricte z pracą jak np. Gumtree czy OLX, który zajął mocną pozycję na rynku rekrutacji i zwiększa w nim udział. W serwisach tego typu można dziś obok drobnych ogłoszeń małych pracodawców znaleźć poważne oferty znanych i cenionych marek czy znaczących firm rekrutacyjnych.

Mobilna rekrutacja szybko rośnie w siłę

Jednak pozycja serwisów internetowych, opartych na ogłoszeniach i wymianie CV, może znacznie zmaleć i to już wkrótce. Rozpoznawalność i popularność aplikacji rekrutacyjnych rośnie niezwykle dynamicznie. W zasadzie skokowe wzrosty są widoczne z miesiąca na miesiąc.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Szukam pracy przez telefon. Aplikacje gonią portale

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA