PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Szukam pracy, podwyżki: Gdzie najłatwiej o pracę?

  • Justyna Koc
    jk
  • 3 mar 2017 13:07

• Aż 59,3 proc. pracowników z północno–zachodniej Polski twierdzi, że nową pracę znajdzie w ciągu miesiąca lub krócej.
• Z kolei osoby zatrudnione w południowej części kraju liczą na podwyżki - spodziewa się ich aż 62,2 proc. zatrudnionych w tym obszarze.

Szukam pracy, podwyżki: Gdzie najłatwiej o pracę?
Jak pokazują wyniki Regionalnego Barometru Rynku Pracy największe zapotrzebowanie na pracowników deklarują pracodawcy z Polski zachodniej i centralnej. (fot. wikipedia.org/Aotearoa)
REKLAMA

Jak pokazały wyniki Regionalnego Barometru Rynku Pracy przeprowadzonego przez Work Service najpewniej czują się mieszkańcy regionu północno–zachodniego. Aż 59,3 proc. pracowników z tego obszaru twierdzi, że nową pracę znajdzie w ciągu miesiąca lub krócej.

Swojej zawodowej pozycji najmniej pewni są mieszkańcy województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Tam tylko co ósmy pracownik twierdzi, że nową pracę znajdzie w ciągu 30 dni.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Źródło: Work Service
Źródło: Work Service

Jeśli chodzi o zwiększenie wynagrodzeń, to najwięcej optymistów znajdziemy w regionie południowym – aż 62,2 proc. pracowników spodziewa się podwyżki. Także w regionie wschodnim (województwo podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie) nastroje są dość dobre – tutaj 55 proc. zatrudnionych liczy na wyższe pensje.

Na podwyżki najmniej liczą osoby z regionu południowo-zachodniego tj. z województwa dolnośląskiego i opolskiego – 46,3 proc. wskazań.

Źródło: Work Service
Źródło: Work Service

Okiem pracodawcy

Jak pokazują wyniki Regionalnego Barometru Rynku Pracy największe zapotrzebowanie na pracowników deklarują pracodawcy z Polski zachodniej i centralnej. W województwach wielkopolskim, zachodniopomorskim, lubuskim, mazowieckim i łódzkim rekrutacje planuje 44 proc. firm.

Z kolei najmniej rekrutacji będzie we wschodniej Polsce, czyli w województwach świętokrzyskim, podkarpackim, lubelskim i podlaskim, gdzie zaledwie 19,4 proc. firm planuje zwiększyć zatrudnienie.

Źródło: Work Service
Źródło: Work Service

Ze znalezieniem kandydatów największe problemy mają pracodawcy w województwach dolnośląskim, i opolskim (45,1 proc.). Ponad 40-procentowe deficyty notowano również w zachodniej i północnej części kraju. Najmniejsze problemy z rekrutacją mają firmy na południu (18 proc.).

Źródło: Work Service
Źródło: Work Service
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Szukam pracy, podwyżki: Gdzie najłatwiej o pracę?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA