×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Szukam pracy, farmacja: Firmy kuszą kandydatów benefitami

  • Justyna Koc
    jk
  • 12 paź 2017 13:54

Duże budżety na świadczenia pozapłacowe oraz umożliwienie ich samodzielnego wyboru 
to sposób branży farmaceutycznej i sprzętu medycznego na przyciągnięcie oraz zatrzymanie najlepszych pracowników - wynika z raportu „Polityka zarządzania świadczeniami pozapłacowymi w sektorze farmacji i sprzętu medycznego” przygotowanego przez firmę Antal we współpracy z Sodexo Benefits and Rewards Services.

Szukam pracy, farmacja: Firmy kuszą kandydatów benefitami
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Pracodawcy z branży farmacji mają problem z rekrutacja pracowników, dlatego próbują przyciągnąć ich nie tylko wynagrodzeniem, ale również benefitami.

• Z badania „Drogowskaz Motywacyjny 2017” Sodexo Benefits and Rewards Services wynika, że blisko połowa firm z sektora farmaceutycznego wydaje na dodatki pozapłacowe od 3 do 5 tys. zł na jednego pracownika rocznie.

• By jednak benefity miały sens, muszą być dopasowane do potrzeb pracowników.

Sektor farmacji i sprzętu medycznego stale poszukuje pracowników, przede wszystkim ekspertów
z wiedzą medyczną, doświadczeniem i kontaktami w branży. Jednak tacy kandydaci nie narzekają na brak propozycji. Żeby ich przyciągnąć należy umiejętnie sformułować ofertę pracy. Sama wysokość pensji to za mało, bo w tej branży firmy na pewnych poziomach stanowisk płacą podobnie. Dlatego ważnym elementem ofert pracy i jednym z głównych kryterium oceny jej atrakcyjności stają się świadczenia pozapłacowe.

Więcej niż standard

Jak pokazują wyniki raportu „Polityka zarządzania świadczeniami pozapłacowymi w sektorze farmacji
i sprzętu medycznego”, rolą świadczeń jest budowanie zaangażowania i lojalności pracowników (odpowiednio 91 proc. i 69,9 proc. ankietowanych firm).

Czytaj też: Prezes Affidea: Menedżerowie sami sobie blokują drogę na szczyt

O tym, że w firmach farmaceutycznych benefity to przemyślana inwestycja, świadczą przeznaczane na ten cel budżety. Z badania „Drogowskaz Motywacyjny 2017” Sodexo Benefits and Rewards Services wynika, że blisko połowa z nich wydaje na dodatki pozapłacowe od 3 tys.do 5 tys. zł na jednego pracownika rocznie. To ponad trzy razy więcej niż oferuje rynek – 928 zł.

Blisko 70 proc. respondentów umożliwia pracownikom wybór preferowanych świadczeń. Ponad połowa pozwala zatrudnionym wybierać benefity raz w miesiącu lub częściej. To znacznie więcej i częściej niż w innych branżach.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Szukam pracy, farmacja: Firmy kuszą kandydatów benefitami

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA