PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza organizuje wiosenne targi pracy

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 26 mar 2019 17:10

Ponad 100 wystawców zaprezentuje się studentom i absolwentom podczas wiosennej edycji Targów Pracy AGH. Drzwi targów otworzą się w czwartek, 28 marca.

Krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza organizuje wiosenne targi pracy
Targi pracy na AGH w Krakowie (fot. materiały prasowe)
REKLAMA

Targi organizowane są dwa razy w roku przez Centrum Karier AGH. Każdorazowo w wydarzeniu bierze udział kilka tysięcy studentów wszystkich lat studiów z krakowskich uczelni. Podczas targów swoje oferty pracy, praktyk, staży i wymian zagranicznych zaprezentują najwięksi pracodawcy reprezentujący czołowe branże sektora przemysłowo-gospodarczego.

Wśród 115 tegorocznych wystawców pojawią się między innymi takie firmy jak: Arcelor Mittal, Ericsson, Nokia, Comarch, Maspex czy Motorola Solutions.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W wielu przypadkach firma zaprezentuje kilka oddziałów i jednocześnie przeprowadzi dla nich akcje rekrutacyjne. Kilkunastu wystawców dodatkowo przedstawi prezentacje swoich przedsiębiorstw i tym samym przybliży specyfikę pracy w danym sektorze. Targi to również okazja do bezpośredniej wymiany informacji na płaszczyźnie pracodawca - student oraz możliwość odbycia wstępnej rozmowy kwalifikacyjnej.

W programie targów przewidziano również konsultacje dokumentów aplikacyjnych w języku polskim i angielskim prowadzone przez doradców zawodowych Centrum Karier AGH. Dzięki temu, ubiegający się o pracę będą mieli szansę lepiej zaprezentować swoje doświadczenie i umiejętności potencjalnym pracodawcom.

- Warto dodać, że 84 proc. absolwentów AGH znalazło pracę w ciągu sześciu miesięcy od otrzymania dyplomu, a 65 proc. było zatrudnionych jeszcze przed ukończeniem studiów - chwali się w informacji prasowej o targach krakowska uczelnia. - Tak wysoki wynik jest również efektem nawiązania relacji z najbardziej pożądanymi pracodawcami na rynku już na etapie studiów.

Wiosenna edycja targów pracy odbędzie się w gmachu głównym AGH, przy al. A. Mickiewicza 30 w Krakowie, w godz. 10 00 do 16.00.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza organizuje wiosenne targi pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA