PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Szukają wolontariuszy dla Szlachetnej Paczki 2017

  • Autor: PAP/GP
  • 24 lip 2017 7:10

Ruszyła ogólnopolska rekrutacja wolontariuszy do Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości, które zamierzają w tym roku zaangażować w swoje działania 13 500 wolontariuszy - poinformowało w komunikacie biuro prasowe Stowarzyszenia Wiosna.

Szukają wolontariuszy dla Szlachetnej Paczki 2017
Wolontariusze Szlachetniej Paczki wspomagają potrzebujących akcją charytatywną. (fot.: youtube.com)
REKLAMA

• Jak wynika z informacji organizatorów akcji, poprzedni rok był bardzo pozytywny w liczbach - milion osób wsparło inicjatywę.

• Joanna Sadzik, dyrektor Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości zauważa, że praca zawodowa " nie zaspokaja wszystkich" potrzeb ludzi stąd ich zaangażowanie w pomoc.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

•Wraz z akcją szlachetnej paczki pojawia się też poszukiwanie osób chcących udzielać się w Akademii Przyszłości. Wolontariusze Akademii przez cały rok, raz w tygodniu, spotykają się z dziećmi, które borykają się z trudnościami w nauce.

 

Jak informują autorzy, w ubiegłym roku Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości połączyły prawie milion osób: rodzin, dzieci, darczyńców i wolontariuszy. Wartość przekazanej pomocy wyniosła ponad 47 mln zł, co "nie byłoby możliwe bez wolontariuszy, którzy w realizacji projektów pełnią kluczową rolę".

Poszukiwani wolontariusze to "osoby aktywne i odpowiedzialne, które chcą się angażować społecznie, wiek nie ma znaczenia. Wolontariusze to zarówno osoby młode, studiujące, jak również osoby o ustabilizowanej sytuacji zawodowej" - podkreślają.

Jak zaznaczyła cytowana w komunikacie Joanna Sadzik, dyrektor Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości, organizatorzy akcji szukają nie tylko studentów i osób, które chcą się rozwinąć i zdobyć nowe kompetencje cenione na rynku pracy, ale są też otwarci na "ludzi doświadczonych, którzy czują, że praca zawodowa nie zaspokaja wszystkich ich potrzeb związanych z wpływem na otoczenie".

- U nas przekonują się, jak wiele może od nich zależeć - dodała.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki docierają do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji i określają, jaki rodzaj pomocy da im szansę na realną poprawę; łączą potrzebujących z darczyńcami. "Wchodzą do świata biedy - tam, gdzie inni nie chcą, albo boją się wejść" - podkreślają organizatorzy. Jak dodają, to wyzwanie okazuje się niezwykle satysfakcjonujące, bo aż 79 proc. z nich uważa, że Paczka to najważniejsze wydarzenie w ich życiu.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Szukają wolontariuszy dla Szlachetnej Paczki 2017

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA