PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Szansa dla niezależnych projektantów - trwa nabór do Showroom Modopolis

  • Autor: pap/pt
  • 28 sie 2019 11:43

Niezależni projektanci, łączący autorskie rozwiązania z jakością i biznesem – na takich wystawców czeka Showroom Modopolis, towarzyszący drugiemu Forum Mody Polskiej, które odbędzie się na początku października w Łodzi. Zapisy na wydarzenie trwają do końca sierpnia.

Szansa dla niezależnych projektantów - trwa nabór do Showroom Modopolis
O tym, kto będzie prezentował się w showroomie zdecyduje Rada Programowa Forum Mody Polskiej(fot. lodz.pl)
REKLAMA

Jak poinformowała Joanna Karpińska z biura prasowego Modopolis, Forum Mody Polskiej rozpocznie się 4 października i potrwa trzy dni. Wypełnione zostanie spotkaniami, panelami, warsztatami i szkoleniami. Ostatniego dnia - 6 października - otwarty zostanie Showroom Modopolis promujący niezależnych projektantów i producentów mody.

Dyrektor programowa wydarzenia Maria Sobczyk zwróciła uwagę, że pierwsze Forum pokazało, "jak bardzo taka przestrzeń jest potrzebna polskim projektantom". "Będziemy wspólnie wypracowywać rozwiązania wspierające marki, którym zależy na świadomym i odpowiedzialnym rozwoju biznesu" - wyjaśniła.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

O tym, kto będzie prezentował się w showroomie zdecyduje Rada Programowa Forum Mody Polskiej. W jej skład wchodzą projektanci, twórcy własnych wyrazistych marek i projektów: Pola Stępień (Modapolka), Tomasz Armada i Dominika Ciemięga (projektanci niezależni) Emilia Biernacka i Piotr Kwietniewski (NIC Łódź) oraz Maria Sobczyk.

Impreza odbywać się będzie w przestrzeniach Fabryki Sztuki w Łodzi, gdzie pomieścić się może kilkudziesięciu wystawców.

"Chcemy, żeby Modopolis rozwijało się w naturalnym rytmie i promowało wartości ważne dla nas w modzie, stąd nasza prośba do aplikujących do showroomu, aby krótko nam o sobie opowiedzieli, prezentując nie tylko własne produkty, ale też filozofię" - podkreśliła Sobczyk i dodała, że szczególną uwagę organizatorzy, będą zwracać na jakość, koncept i zrównoważone podejście do marki oraz produktu.

Wyjaśniła, że organizatorzy liczą na zgłoszenia od projektantów, właścicieli marek odzieżowych, producentów. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a warunkiem uczestnictwa jest rejestracja za pośrednictwem formularza elektronicznego, dostępnego na stronie www.modopolis.pl.

Nabór zgłoszeń trwa do końca sierpnia. Później zapozna się z nimi Rada Programowa, a lista wystawców znana będzie w pierwszej połowie września.

Jak poinformowała Karpińska, Modopolis - Forum Mody Polskiej ma na celu sieciowanie, integrację i promocję środowiska polskiej branży mody. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fabryka Sztuki w Łodzi mieszcząca się w zrewitalizowanych przestrzeniach dawnej fabryki Karola Scheiblera - jednego z największych przedsiębiorców bawełnianych w Polsce XIX wieku.

Fabryka Sztuki, jako instytucja kultury, ale też instytucja otoczenia biznesu wspiera osoby kreatywne w działalności rynkowej (poprzez Art_Inkubator), ale jest też współorganizatorem wydarzeń artystycznych przygotowywanych przez Łódź Art Center (Fotofestiwal, Łódź Design Festival) i Stowarzyszenie Teatralne Chorea (Retroperspektywy).

Projekt realizowany jest przy wsparciu środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Miasta Łódź. 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Szansa dla niezależnych projektantów - trwa nabór do Showroom Modopolis

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA