Szansa dla młodych krakowskich przedsiębiorców

Na czym polega kreatywny rozwój firmy? Jakie są innowacyjne sposoby pozyskiwania klientów? I jak osiągnąć sukces, przekształcając start-up w firmę liczącą się na rynku? Odpowiedzi na te pytania otrzymają uczestnicy programu Krakow Business Starter.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szansa dla młodych krakowskich przedsiębiorców

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

19 mar 2014 10:30


Program Krakow Business Starter jest skierowany do młodych przedsiębiorców, którzy, planując swoją biznesową przyszłość, chcą związać się z Krakowem. Udział w projekcie stworzonym przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, Urząd Miasta Krakowa i firmę UBS Kraków daje im szansę na rozpoczęcie działalności pod okiem specjalistów. Innowacyjne pomysły na własny biznes już na starcie uzyskają wsparcie merytoryczne oraz finansowe. Ta kompleksowa propozycja szkoleniowo-grantowa może być początkiem liczącej się na rynku aktywności, co potwierdzają sukcesy m.in. takich marek, jak MISBEHAVE, OptArt, Lost Souls Alley czy Archive Search.

- Nasz pomysł na firmę narodził się już na studiach. Zdawałyśmy sobie sprawę, że w krakowskich sklepach nie ma ubrań, którymi młodzi ludzie mogliby wyrazić swoją osobowość, a większość naszych znajomych sprowadzała je z zagranicy. Uznałyśmy, że będziemy w stanie wypełnić tę niszę i jednocześnie stworzyć alternatywę dla sieciówek. Na własnym przykładzie możemy potwierdzić, że AIP zapewnia początkującym przedsiębiorcom komfort oraz bezpieczeństwo, dzięki czemu skupiają się oni na realizacji własnych celów i marzeń - mówi Natalia Maczek z MISBEHAVE.

Wiedza od najlepszych

Uczestnicy programu Krakow Business Starter, korzystając z wiedzy wykwalifikowanej kadry, poznają szanse i zagrożenia związane z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Zdobędą również podstawowe informacje z zakresu księgowości. Przedstawiciele AIP proponują wykłady oraz warsztaty, podczas których zainteresowani dowiedzą się, jakie inwestycje mogą wspierać rozwój firmy i jak skutecznie wykorzystać networking, a także zapoznają się z podstawowymi faktami dotyczącymi umów o pracę w Polsce. Wykładowcy przedstawią również narzędzia przydatne w pracy biznesmena oraz będą analizować ze studentami case studies wybranych przedsiębiorstw. Z kolei osoby zatrudnione w firmie UBS Kraków przeprowadzą szkolenia z zakresu rekrutowania pracowników, zarządzania projektami, etykiety biznesowej i możliwości programu Excel.

- Jesteśmy przekonani, że inkubacja pod patronatem AIP nie tylko służy do rozwijania start-upów, ale także jest alternatywnym sposobem rejestracji i prowadzania działalności w perspektywie dłuofalowej. Każdy przedsiębiorca dochodzi w pewnym momencie do wniosku, że w prowadzeniu firmy liczy się chłodna kalkulacja kosztów, a AIP pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy - dodaje Robert Twardowski z Archive Search.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.