PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

System IRIS ułatwi rekrutację cudzoziemców

  • Autor: AT
  • 7 lis 2019 11:42

W Polsce wdrażany jest IRIS (International Recruitment Integrity System). Jest to system rekrutacji międzynarodowej skierowany do agencji rekrutacyjnych i pracodawców zatrudniających cudzoziemskich pracowników oraz pracowników poszukujących pracę za granicą, którzy chcą mieć pewność, że korzystają z uczciwie działających agencji. System jest inicjatywą Międzynarodowej Organizacji do Spraw Migracji.

System IRIS ułatwi rekrutację cudzoziemców
Adobe Stock
REKLAMA
  • IRIS to system rekrutacyjny, który działa poprzez wdrożenia standardów etycznej rekrutacji oraz dobrowolnego systemu certyfikacji dla agencji rekrutujących pracowników z zagranicy.
  • Program wspomaga pracowników w rozpoznaniu uczciwych agencji, zmniejsza ryzyko naruszeń ich praw oraz rozszerza dostęp do środków naprawczych. Pracodawcom daje możliwości identyfikacji uczciwych pośredników oraz zwiększenia przejrzystości w procesie rekrutacji.
  • Certyfikat IRIS daje pewność, że proces rekrutacji przebiegnie w sposób przejrzysty, a selekcja pracowników będzie odbywać się na podstawie kompetencji - mówi Anna Rostocka, dyrektor Międzynarodowej Organizacji do Spraw Migracji w Warszawie.

IRIS to system etycznej rekrutacji międzynarodowej, będącej korzystną zarówno dla pracodawców, jak i agencji rekrutacyjnych i migrantów zarobkowych. System działa poprzez wdrożenia standardów etycznej rekrutacji oraz dobrowolnego systemu certyfikacji dla agencji rekrutujących pracowników zza granicy.

Kierowany jest przede wszystkim do agencji rekrutacyjnych, ale także pracodawców zatrudniających cudzoziemskich pracowników i pracowników poszukujących pracę za granicą, którzy chcą mieć pewność, że korzystają z uczciwie działających agencji.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

IRIS jest inicjatywą Międzynarodowej Organizacji do Spraw Migracji. Obecnie system wdrażany jest w wielu krajach Azji, Afryki, Ameryki Północnej i Południowej, a także w krajach europejskich - teraz również w Polsce i na Ukrainie. Standardy IRIS określone zostały we współpracy z rządami, pracodawcami, agencjami rekrutacyjnymi, pracownikami.

Czytaj też: Sztuczna inteligencja rekrutuje pracowników

Program wspomaga pracowników w rozpoznaniu uczciwych agencji, zmniejsza ryzyko naruszeń ich praw oraz rozszerza dostęp do środków naprawczych. Pracodawcom daje możliwości identyfikacji uczciwych pośredników oraz zwiększenia przejrzystości w procesie rekrutacji. Dla agencji rekrutacyjnych zapewnia optymalizację kosztów oraz tworzy przewagę rynkową. Z kolei dla rządów stanowi wysoką wartość, gdyż wspiera przestrzeganie prawa oraz optymalizację zarządzanie migracjami.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: System IRIS ułatwi rekrutację cudzoziemców

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA