×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Shell świętuje 15-lecie obecności w Polsce i ogłasza kolejne rekrutacje

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 10 maj 2021 11:51

Shell Business Operations (SBO) Kraków w ciągu 4 lat podwoiło liczbę pracowników. Teraz zapowiada dalsze rekrutacje. Kto może liczyć na pracę w obchodzącym w tym roku 15-lecie obecności w Polsce centrum usług biznesowych?

Shell świętuje 15-lecie obecności w Polsce i ogłasza kolejne rekrutacje
Shell w Krakowie zatrudnia ponad 4400 osób i planuje zwiększyć liczbę pracowników (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Shell Business Operations (SBO) Kraków obchodzi 15-lecie działalności. 
  • W tym czasie zatrudniło ponad 4400 specjalistów. Tylko w minionym roku do zespołu centrum dołączyło 600 osób.
  • Teraz do 12 linii biznesowych dołącza nowy dział – IT. Rozwijają się także obszary m.in. corporate relations, retail oraz aviation. Oznacza to kolejne miejsca pracy.

Shell Business Operations Kraków powstało w 2006 roku i było jedną z pierwszych dużych jednostek sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce. Centrum obchodzi 15-lecie działalności w Krakowie, z roku na rok zwiększa skalę zatrudnienia i poziom zaawansowania projektów. W 2015 roku przekroczyło granicę 2000 pracowników, do końca 2019 podwajając tę liczbę do 4000 osób. Ten wzrost przyczynił się także do tego, że Polska stanowi obecnie trzeci największy rynek Shella w Europie pod względem skali zatrudnienia.

Pod koniec I kwartału 2021 kadra SBO Kraków przekroczyła liczbę ponad 4400 specjalistów, umacniając je na pozycji jednego z największych centrów biznesowych w Polsce. Tylko w minionym roku Shell zatrudnił w Krakowie 600 nowych specjalistów.

Grafika: Shell
Grafika: Shell

Obecnie w Krakowie firma prowadzi działania z obszaru m.in. finansów, raportowania, obsługi klientów, logistyki, zakupów, zarządzania kadrami, komunikacji czy marketingu. W sumie prowadzi 12 linii biznesowych. Centrum rozpoczęło rekrutację specjalistów do trzynastej linii biznesowej – IT. Na początkowym etapie ma zostać w niej zatrudnionych około 30 osób – doświadczonych ekspertów zajmujących stanowiska seniorskie, wymagające wysokich kwalifikacji.

- Sprowadzenie do centrum obszaru IT to ważny moment w historii Shella w Krakowie, dobrze wpisujące się w rosnący poziom naszego strategicznego znaczenia. W poszczególnych działach zatrudnialiśmy już analityków danych i osoby z mocnymi kompetencjami technologicznymi, ale nowy dział idzie o krok dalej. Zaczynamy od zespołu składającego się z kilkudziesięciu osób, ale kluczowego z punktu widzenia wyzwań przyszłości biznesu i o dużym potencjale rozwojowym. Nasi doświadczeni eksperci będą zajmować się m.in. obszarem analityki big data oraz cyfryzacją procesów biznesowych, wspierając transformację biznesową Shella. Także w innych działach poszukujemy specjalistów na stanowiska seniorskie, stanowią one coraz większy udział prowadzonych przez nas procesów rekrutacyjnych - komentuje Agnieszka Pocztowska, dyrektor generalna Shell Business Operations Kraków.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Shell świętuje 15-lecie obecności w Polsce i ogłasza kolejne rekrutacje

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA