PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Świętokrzyskie uruchamia projekty dla długotrwale bezrobotnych

Ponad 600 długotrwale bezrobotnych, którzy skończyli 30 lat skorzysta ze szkoleń i kursów w zawodach poszukiwanych przez pracodawców skorzysta. Projekty o wartości ponad 9,7 mln zł będą dofinansowane z funduszy Unii Europejskiej. Skierowane są do mieszkańców woj. świętokrzyskiego.

  • Autor: PAP/KDS
  • 18 lip 2019 14:26
Świętokrzyskie uruchamia projekty dla długotrwale bezrobotnych
Projekty o wartości ponad 9,7 mln zł będą dofinansowane z funduszy Unii Europejskiej. (fot. www.swietokrzyskie.pro)
REKLAMA
  • Umowę na dofinansowanie ośmiu projektów przekazano w czwartek w Wojewódzkim Urzędzie Pracy (WUP) w Kielcach instytucjom, które będą je realizowały w regionie.
  • Jak podkreśliła wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik, autorzy projektów to sprawdzone instytucje rynku - od lat działają w obszarze edukacji ustawicznej i branżowego kształcenia zawodowego.
  • - To projekty, które wspaniale wpisują się w sytuację naszego rynku pracy. Bezrobocie spada, ale w dalszym ciągu na naszym rynku jest ponad 40 tys. bezrobotnych, w większości długotrwale - stanowią oni prawie 52 procent wszystkich bezrobotnych - zaznaczyła Janik.

Przedsięwzięcia będą skierowane do osób długotrwale bezrobotnych powyżej 30 lat, pozostających bez pracy powyżej 12 miesięcy. W myśl założeń, mają umożliwić aktywizację zawodową co najmniej 617 osób.

Kierownik zespołu ds. komunikacji WUP Paweł Lulek tłumaczył, że warunkiem udzielenia dofinasowania i wysokiej oceny projektów było "wygenerowanie efektywność zatrudnieniowej" na poziomie 45 proc. - Oznacza to, że co najmniej 45 proc. wszystkich uczestników projektu, musi w wyniku jego realizacji otrzymać trwałe zatrudnienie, na podstawie umowy o pracę - opisywał, dodając, że chodzi o umowy na co najmniej trzy miesiące.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wnioskodawca musiał tak dobrać kierunki proponowanych szkoleń, żeby uwzględnić obecne potrzeby i oczekiwania przedsiębiorców i pracodawców na rynku pracy. - Większość projektów już na etapie składania wniosków miało podpisane wstępne porozumienia z przedsiębiorcami, u których po zakończonych szkoleniach uczestnicy będą mogli odbywać staże, a później będą uzyskiwali zatrudnienie - zaznaczył Lulek.

Każdy z projektów uwzględnia realizację wysokiej jakości szkoleń i kursów w zawodach poszukiwanych przez pracodawców. Szkolenia będą połączone ze stażami w świętokrzyskich firmach oraz z doradztwem zawodowym i pośrednictwem pracy. Realizatorzy projektów dla każdego uczestnika opracują indywidualny plan działania, zbadają jego predyspozycje zawodowe, zdrowotne, jak również m.in. dotychczasowe wykształcenie. Na podstawie tych danych dopasują odpowiedni kierunek szkolenia, a następnie stażu u pracodawcy.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Świętokrzyskie uruchamia projekty dla długotrwale bezrobotnych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA