PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Świętokrzyskie: 85 mln zł z UE na innowacyjne inwestycje w firmach

  • Autor: PAP/JS
  • 15 lip 2017 12:00

Niemal 85 mln zł unijnego wsparcia otrzyma 10 działających w województwie świętokrzyskim firm - na innowacyjne projekty związane z wprowadzeniem zmian w produkcji lub unowocześnienie linii technologicznych. Dzięki inwestycjom ma powstać ponad 300 miejsc pracy.

Świętokrzyskie: 85 mln zł z UE na innowacyjne inwestycje w firmach
O dofinansowanie mogły się ubiegać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, których inwestycje wprowadzą zmiany produktowe lub innowacje technologiczne (Fot. Shutterstock)
REKLAMA

• Jak wynika z informacji przekazanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach, w ramach naboru wpłynęło 25 projektów, których wnioskodawcy zabiegali o 187 mln zł dofinansowania.

• Ocenę formalną przeszło 17 inicjatyw.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zarząd województwa świętokrzyskiego rozstrzygnął niedawno konkurs organizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, dotyczący działania "Wsparcie inwestycyjne sektora MŚP".

O dofinansowanie mogły się ubiegać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, których inwestycje wprowadzą zmiany produktowe lub innowacje technologiczne oraz przyczynią się do wzrostu zatrudnienia w zakładach. Do rozdysponowania było 100 mln zł, a wsparcie mogło wynieść maksymalnie 45 proc. (średnie firmy) lub 55 proc. (małe i mikro firmy) tzw. wydatków kwalifikowalnych projektów.

Jak wynika z informacji przekazanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach, w ramach naboru wpłynęło 25 projektów, których wnioskodawcy zabiegali o 187 mln zł dofinansowania. Ocenę formalną przeszło 17 inicjatyw. Po ocenie merytorycznej do dofinansowania wybrano 10 przedsięwzięć; pozostałe odrzucono m.in. z powodu nie uzyskania wymaganej liczby punktów.

Całkowita wartość projektów to 222,5 mln zł, a wsparcie funduszami Unii Europejskiej wyniesie 84,7 mln zł.

Największe dofinansowanie inwestycji - po 10 mln zł - otrzymają dwie firmy: spółka "Zefir", która chce kupić linię technologiczną do produkcji funkcjonalnych opakowań na owoce, oraz Odlewnia Żeliwa "Fansuld" z Końskich, która planuje wdrożenie nowej metody produkcji, pozwalającej na wytwarzanie zaawansowanych konstrukcyjnie odlewów.

Kielecka firma "Innomed" dzięki 8,6 mln zł dofinansowania chce wybudować fabrykę implantów medycznych; mają w niej powstawać produkty w nowoczesnej technologii, zakupionej od Politechniki Śląskiej.

"Hochtrans Beton" z gminy Piekoszów otrzyma 4 mln zł wsparcia na wprowadzenie na rynek innowacyjnego materiału budowlanego Wall Block - to prefabrykat, pozwalający na bezspoinowe wznoszenie murów i ścian. Z kolei przedsiębiorstwo "Geoforma" chce wybudować w Piekoszowie zakład produkcji komponentów studziennych (6 mln zł dotacji).

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Świętokrzyskie: 85 mln zł z UE na innowacyjne inwestycje w firmach

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA