PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Super jednostka będzie walczyć z cyber przestęczością. To najlepsi fachowcy

  • Autor: PAP/AH
  • 20 lip 2022 10:11

Przestępczość w obszarze cyber będzie nabierała tylko większego wymiaru. Dlatego jako polska policja musimy stawić jej czoło, więc pomysł utworzenia Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości jest doskonały - podkreślił komendant Centralnego Biura Śledczego Policji nadinsp. Paweł Półtorzycki. Dodał przy tym, że "nie ma wątpliwości, że kiedy będzie potrzeba to CBZC będzie jednością z CBŚP".

Super jednostka będzie walczyć z cyber przestęczością. To najlepsi fachowcy
Służba zwalczania cyberprzestępczości jest kolejnym rodzajem służby policyjnej obok kryminalnej, śledczej, spraw wewnętrznych, prewencyjnej, kontrterrorystycznej i wspomagającej.
REKLAMA
  • Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości oficjalnie rozpoczęło działalność 12 stycznia tego roku.
  • Ma być odpowiedzią na współczesne wyzwania dla cyberbezpieczeństwa, związane z postępem technologii informatycznych i powszechnością dostępu do nich.
  • Nowa jednostka policji zajmować się będzie rozpoznawaniem i zwalczaniem przestępstw popełnionych przy użyciu systemu informatycznego, systemu teleinformatycznego, zapobiegania tym przestępstwom, a także wykrywania i ścigania sprawców tych przestępstw.

"Biuro dopiero się tworzy. Komendantem  został mój były zastępca. Bardzo doświadczony policjant inspektor Adam Cieślak. Ale również jego zastępcą został nasz policjant, były zastępca naczelnika zarządu z Katowic" - zaznaczył nadinsp. Paweł Półtorzycki,  komendant Centralnego Biura Śledczego Policji.

"To są wspaniali ludzie, którzy na pracy policyjnej znają się świetnie. Wierzę, że jako świetni menedżerowie dobiorą właściwy skład osobowy. I nie wstydzę się tego powiedzieć, że ta współpraca będzie układała się fantastycznie" - ocenił generał.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wskazał, że przestępczość w obszarze cyber - w jego ocenie - będzie nabierała tylko większego wymiaru. "Musimy, jako polska policja stawić jej czoło i pomysł utworzenia Biura jest doskonały. Teraz tylko czas, aby dobrali w Biurze właściwych ekspertów. I tak też się dzieje, bo z CBŚP już parę osób przeszło do CBZC na stanowiska kierownicze. Jestem przekonany, że będą swoje zadania realizować tak samo dobrze jak u nas" - podkreślił.

"Zwalczając przestępczość zorganizowaną na pewno będziemy potrzebować wsparcia CBZC, bo ona bardzo często dotyka obszarów cyber. Bez ich fachowej wiedzy, sprzętu, wyszkolenia na pewno sami sobie nie poradzimy. Więc myślę, że przy nie jednej sprawie będziemy musieli iść ramię w ramię, żeby poradzić sobie z wyzwaniami, jakie nas czekają" - powiedział nadinsp. Paweł Półtorzycki.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Super jednostka będzie walczyć z cyber przestęczością. To najlepsi fachowcy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA