×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Stworzyły platformę rekrutacyjną tylko dla kobiet

  • km
  • 1 gru 2021 15:13

Innowacyjna formuła, odwrócony proces rekrutacji i wyjście naprzeciw potrzebom kobiet, które poszukują pracy to najkrótsza definicja Talenti, platformy rekrutacyjnej stworzonej przez kobiety dla kobiet.

Stworzyły platformę rekrutacyjną tylko dla kobiet
Misją Talenti jest stworzenie przyjaznego, opartego na zaufaniu procesu szukania pracy i pracownika (fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Stworzenie platformy dedykowanej kobietom to z jednej strony odpowiedź na wyzwania, z jakimi od lat mierzą się kobiety na rynku pracy, z drugiej - odpowiedź na potrzeby rekrutacyjne pracodawców.

- Platforma jest odpowiedzią na potrzeby tysięcy kobiet, które szukają pracy i po prostu mają dość zabawy w kotka i myszkę. Brak informacji zwrotnej, przedłużające się procesy, brak jakiegokolwiek odzewu na wysłane CV lub enigmatyczne opisy stanowisk to tylko kilka z problemów, które od lat obserwujemy, pracując z kobietami. Z drugiej strony dzięki bliskiej współpracy z pracodawcami wiemy, że procesy rekrutacyjne bywają skomplikowane, a rekruterzy tak obciążeni pracą, że nie mogą poświęcić kandydatom wystarczającej uwagi.  Muszą szybko znaleźć ludzi do pracy, a to nie takie łatwe. Po drodze gubi się ten ludzki aspekt. My wypełniamy tę lukę - wyjaśnia Agnieszka Czmyr-Kaczanowska, co-founder i CEO Talenti, współzałożycielka portalu i Fundacji Mamo Pracuj.

Jak podkreślają założycielki platformy, misją Talenti jest stworzenie przyjaznego, opartego na zaufaniu procesu szukania pracy i pracownika.

- Aktywność zawodowa kobiet wciąż jest niższa niż mężczyzn, a nierówności na rynku pracy są widoczne chociażby przez pryzmat wynagrodzenia. Mamy za sobą setki godzin pracy, wiele rozmów z kobietami, analizy rynku i wciąż z niedowierzaniem zadajemy sobie pytanie – dlaczego tak wiele fenomenalnych kobiet bezskutecznie poszukuje pracy? Jesteśmy przekonane, że skupiając się na ich wzmocnieniu, a na tym znamy się najlepiej, pomożemy pracodawcom sięgać po pełne pomysłów, energii i kompetencji kandydatki, poszerzając pulę osób aplikujących na dane stanowisko – dodaje Joanna Gotfryd, co-founder i CFO Talenti, współzałożycielka portalu i Fundacji Mamo Pracuj.  

Przed oficjalnym startem platformy uruchomiono facebookową grupę, na której aktywnych jest już ponad 1000 użytkowniczek szukających pracy.

- Nie jesteśmy zwykłą platformą rekrutacyjną, nasz „social impact” jest bardzo silny i przekłada się na nasze działania. Planując oficjalny start platformy wiedziałyśmy, że to będzie akcja społeczna o dużym zasięgu, pokazująca nas w działaniu. Zapraszam! – podkreśla Agnieszka Czmyr-Kaczanowska.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Stworzyły platformę rekrutacyjną tylko dla kobiet

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA