Student w Nokii może zarobić nawet 4 tys. zł. Są chętni?

Na rynku wciąż brakuje programistów - przyznaje Bartosz Ciepluch, dyrektor Nokii Networks w Polsce. Tymczasem w Centrum Oprogramowania i Inżynierii już studenci mogą liczyć na 4 tys. zł miesięcznie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Student w Nokii może zarobić nawet 4 tys. zł. Są chętni?

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

13 paź 2014 10:29


Bartosz Ciepluch, dyrektor Nokii Networks w Polsce na portalu Money.pl przyznaje, że - choć w ubiegłym roku we wrocławskim Centrum Oprogramowania i Inżynierii przyjęto 450 nowych osób, a w tym roku liczba pracowników wzrosła o 300 - to o dobrych programistów wciąż jest trudno na rynku.

Czytaj też: Żeby dostać pracę w tej firmie IT, trzeba umieć naprawdę dobrze opowiadać...

- O konkretnych liczbach nie chciałbym mówić, ale mogę powiedzieć, że ostatnie osiemnaście miesięcy to czas, kiedy udało nam się ten niekorzystny trend odwrócić, choć przyznaję, że nie było to łatwe. Nie mamy żadnych wątpliwości, że obecnie to jest rynek pracownika, a nie pracodawcy - wyjaśnia Bartosz Ciepluch.

Tymczasem studenci pracujący w Nokii Networks mogą liczyć nawet na 4 tysiące netto. - Jest to oczywiście możliwe, ale pamiętajmy, że pieniądze zawsze wynikają z doświadczenia i zadań, które stoją przed pracownikiem – ocenia Ciepluch w rozmowie z Money.pl.

Czytaj też: IT: pracują, gdy mają flow. Jak nie, to grają w piłkarzyki

- Rozmawiając z kandydatami, szczególnie z tymi, którzy do nas wracają, często słyszę, że wrócili ze względu na swobodę twórczą i pracę przy ciekawych projektach. Jest to szczególnie ekscytujące, kiedy uświadomimy sobie, że jedna czwarta świata korzysta z rozwiązań, nad którymi pracujemy m. in. właśnie w naszym ośrodku we Wrocławiu - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.