Studenci stworzyli inteligentny portal pracy

Czterech młodych przedsiębiorców stworzyło serwis, który łączy poszukujących pracy z pracodawcami w nowatorski sposób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Studenci stworzyli inteligentny portal pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

4 wrz 2014 13:04


Portal isivi.pl powstał wiosną 2014 r. Stworzyło go czterech studentów, z których trzech związanych jest ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie, jeden z Politechniką Warszawską.
 
Z pozoru przypomina znane serwisy rekrutacyjne, ale różni się od nich mechanizmem dopasowywania ofert pracy do umiejętności kandydatów. Jak tłumaczy jeden z twórców portalu Jan Radzikowski, dzięki temu nie trzeba tracić czasu na przeglądanie setek ofert. Często bywają one zbieżne ze wskazanymi hasłami-kluczami, ale jednak nie spełniają oczekiwań kandydata, albo jego kwalifikacje są za niskie na dane stanowisko.

Czytaj też: Centralna Baza Ofert Pracy po solidnym liftingu. Działa również na smartfonach

- Najważniejszym problemem rozwiązywanym przez naszą stronę jest łatwe i skuteczne dopasowywanie najbardziej odpowiednich ofert pracy dla pracowników z poszukiwanymi umiejętnościami na podstawie zestawienia wymagań pracodawców z profilami zawodowymi kandydatów - mówi Jan Radzikowski, kończący studia w SGH na kierunku finanse i rachunkowość.

A co jeśli wymagania pracodawcy są wyższe niż nasze kwalifikacje? Portal podpowie co zrobić. - Kolejna kluczowa funkcjonalność to system informacji zwrotnych otrzymywanych przez użytkowników po każdym procesie rekrutacji odbytym w obrębie portalu. Zadaniem systemu jest ułatwienie użytkownikom podjęcia decyzji, jakie umiejętności, wykształcenie, kursy, szkolenia mogą potencjalnie przyczynić się do wzrostu ich szans na zatrudnienie na danym stanowisku - tłumaczy Radzikowski.

Czytaj też: Ponad pół miliona bezrobotnych nie szuka pracy. Zniechęcają ich bezowocne poszukiwania

Oprócz niego zespół autorów projektu isivi.pl tworzą Tomasz Grzechnik - student V roku na kierunku metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne, były wiceprzewodniczący SKN Informatyki, Konrad Słoniewski - absolwent finansów i rachunkowości na SGH, absolwent Informatyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Tomasz Główka - absolwent filozofii na Uniwersytecie Warszawskim, były student Informatyki na Politechnice Warszawskiej.
 
Zastosowany przez studentów algorytm może także usprawnić procesy rekrutacyjne w firmach. Procentowe określenie dopasowania poszczególnych kandydatów może zastąpić pierwsze etapy rekrutacji, w trakcie których weryfikowana jest zgodność CV kandydata z wymaganiami oferty.

Z serwisem współpracuje już ponad 50 firm, a portal zarabia na publikacji ogłoszeń. Projekt zajął II miejsce w XII konkursie Gdyński Biznesplan, a wcześniej finansowanie dla rozwoju projektu zapewniły środki unijne w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Obecnie portal odwiedza kilkanaście tysięcy osób miesięcznie. Co ważne dla studentów, logowanie możliwe jest także przez uczelniane systemy USOS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.