PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Straż Graniczna rekrutuje

  • Autor: PAP/JP
  • 12 wrz 2022 13:59

Nadbużański Oddział Straży Granicznej planuje przyjąć jeszcze 50 funkcjonariuszy do końca tego roku. Służbę w NOSG pełni ok. 3 tys. osób, do których należy przede wszystkim ochrona 467 km odcinka granicy z Białorusią i Ukrainą.

Straż Graniczna rekrutuje
Służbę w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej pełni ok. 3 tys. osób (fot. strazgraniczna.pl)
REKLAMA

"W tym roku przyjęliśmy już 95 osób. Jak co roku, służba w Straży Granicznej cieszy się sporym zainteresowaniem" - przekazał rzecznik NOSG kpt. Dariusz Sienicki.

Przypomniał, że w dalszym ciągu trwa nabór kandydatów do służby przygotowawczej. Do końca tego roku Nadbużański Oddział SG planuje przyjąć do służby jeszcze 50 funkcjonariuszy. "Nasze główne atuty to przede wszystkim stabilne zatrudnienie oraz możliwość rozwoju zawodowego. Przyszli funkcjonariusze będą pełnić służbę na nowoczesnym sprzęcie oraz w młodym i dynamicznie rozwijającym się zespole" - uzupełnił rzecznik.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Duże zainteresowanie służbą w Straży Granicznej

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba z obywatelskim polskim, o nieposzlakowanej opinii, niekarana za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe. Rekrutacja podzielona jest na dwa etapy. Podczas pierwszego przeprowadzana jest wstępna rozmowa kwalifikacyjna i testy psychologiczne. W drugim etapie kandydat przechodzi badanie psychologicznie oraz psychofizjologiczne, rozwiązuje testy z wiedzy ogólnej i wybranego języka obcego oraz przechodzi egzamin ze sprawności fizycznej i kolejną rozmowę kwalifikacyjną.

Czytaj też: Związkowcy zadowoleni. Szykują się podwyżki i awanse dla mundurowych

Wynagrodzenie funkcjonariusza mianowanego na stanowisko kursanta wynosi od 3290 do 3470 zł netto. Funkcjonariusz po zakończeniu szkolenia i uzyskaniu pozytywnego wyniku z egzaminów końcowych w zakresie szkoły podoficerskiej, mianowany jest na stanowisko młodszego asystenta lub kontrolera. Wtedy wynagrodzenie wynosi od 4310 do 4720 zł netto.

"Przede wszystkim osoby, które rozpoczynają swoją karierę w Straży Granicznej pełnią służbę w ochronie granicy państwowej na tzw. granicy zielonej bądź też w odprawie paszportowej na drogowych przejściach granicznych" - wyjaśnił kpt. Sienicki.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Straż Graniczna rekrutuje

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA