×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Straż graniczna, praca: Rekordowe zainteresowanie pracą po serialu Wataha

  • Autor: PAP/AT
  • 20 lis 2017 6:24

Bieszczadzki oddział Straży Granicznej przeżywa prawdziwe oblężenie. O jedno miejsce do pracy bije się nawet 14 chętnych.

Straż graniczna, praca: Rekordowe zainteresowanie pracą po serialu Wataha
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Dzięki serialowi "Wataha" zainteresowanie służbą w bieszczadzkiej Straży Granicznej bije rekordy - informuje "Rzeczpospolita".

Bieszczadzki oddział Straży Granicznej, która chce zatrudnić w przyszłym roku nowych funkcjonariuszy do pracy na polsko-ukraińskiej granicy, przeżywa prawdziwe oblężenie. O jedno miejsce bije się nawet 14 chętnych - podaje "Rz". Zdaniem ppor. Agnieszki Golias, rzeczniczki komendanta Straży Granicznej to efekt serialu "Wataha", wyprodukowanego przez HBO. Premierowy, odkodowany odcinek serialu oglądało ponad 1,1 mln widzów. Jeden z bohaterów serialu, Wiktor Rebrow walczy z nielegalnym przerzutem imigrantów, alkoholu, papierosów, a nawet materiałów radioaktywnych ze Wschodu - czytamy w "Rz".

Czytaj też: Celnicy zostaną włączeni do systemu emerytur mundurowych

W tym roku bieszczadzki oddział przyjął 55 funkcjonariuszy. Chętni do pracy przyjeżdżają z całej Polski. Kandydat na funkcjonariusza Straży Granicznej musi mieć polskie obywatelstwo, nie może być karany, być w wieku do 35 lat - informuje "Rzeczpospolita".

"Często kandydaci tłumaczą, że w filmie zobaczyli, o co chodzi w służbie i czują powołanie" - mówiła dla "Rz" major Elżbieta Pikor, rzeczniczka bieszczadzkiej Straży Granicznej.

Do pracy w Straży Granicznej poszukiwane są osoby ze znajomością języków, prawem jazdy kategorii B i co najmniej maturą.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Straż graniczna, praca: Rekordowe zainteresowanie pracą po serialu Wataha

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA