×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Straciłeś pracę przez COVID-19? Microsoft pomoże ci rozwinąć kompetencje cyfrowe

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 1 lip 2020 12:27

Microsoft ogłosił nową globalną inicjatywę na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych. Do końca roku chce zwiększyć umiejętności informatyczne 25 milionów ludzi na całym świecie. Szczególnie tych osób, które w skutek pandemii COVID-19 straciły pracę.

Straciłeś pracę przez COVID-19? Microsoft pomoże ci rozwinąć kompetencje cyfrowe
Inicjatywa Microsoftu kierowana jest do osób, które straciły pracę, organizacji non-profit oraz rządów. (fot. Microsoft)
REKLAMA
  • Inicjatywa Microsoftu ukierunkowana jest na pomoc wszystkim osobom, które chcą i mają potrzebę przekwalifikowania się i natychmiastowego rozpoczęcia nowej pracy.
  • W jej ramach udostępnione zostaną informacje na temat miejsc pracy i wymaganych umiejętności z LinkedIn Economic Graph.
  • Uczestnicy otrzymają bezpłatny dostęp do treści w serwisach LinkedIn Learning, Microsoft Learn i GitHub Learning Lab.

- COVID-19 spowodował zarówno kryzys zdrowotny, jak i gospodarczy, a w miarę jak świat odzyskuje siły, musimy zapewnić, że nikt nie pozostanie w tyle. Dziś łączymy zasoby firmy Microsoft, w tym LinkedIn i GitHub, aby na nowo wyobrazić sobie, jak ludzie uczą się i wykorzystują nowe umiejętności, a także aby pomóc 25 milionom osób, którym grozi bezrobocie z powodu obecnego kryzysu przygotować się do pracy w przyszłości - powiedział Satya Nadella, dyrektor generalny Microsoft.

Poza inicjatywą wykorzystania swoich narzędzi, Microsoft przekaże również 20 milionów dolarów w formie dotacji gotówkowych organizacjom non-profit na całym świecie, aby mogły sprawniej pomagać ludziom, którzy najbardziej tego potrzebują. Jedna czwarta tej sumy, czyli 5 milionów dolarów, zostanie przekazana w formie dotacji pieniężnych organizacjom non-profit, działającym na rzecz społeczności reprezentujących mniejszości etniczne na terenie USA.

Czytaj więcej: Microsoft: Firma zwalnia dziennikarzy. Zastąpią ich roboty

Ponadto Microsoft chce promować innowacje w polityce publicznej, w ten sposób zwiększać możliwości w zakresie umiejętności potrzebnych w zmieniającej się gospodarce. Firma zobowiązuje się również do udostępnienia rządom na całym świecie lepszych i dokładniejszych danych i analiz – w tym informacji pochodzących z LinkedIn Economic Graph – aby mogły one lepiej oceniać lokalne potrzeby gospodarcze.

Microsoft ogłosił również, że tworzy nową aplikację edukacyjną w Microsoft Teams, która ma pomóc pracodawcom w podnoszeniu umiejętności i kwalifikacji nowych i obecnych pracowników. Aplikacja pozwoli pracodawcom zintegrować ich własne treści z treściami z serwisu LinkedIn Learning, Microsoft Learn oraz informacjami z innych źródeł w jednym miejscu. Umożliwi ona menedżerom przydzielanie i śledzenie postępów w nauce, a pracownikom pozwoli ona wymieniać informacje i zdobywać certyfikaty.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Straciłeś pracę przez COVID-19? Microsoft pomoże ci rozwinąć kompetencje cyfrowe

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA