Sto nowych miejsc pracy dla informatyków w AMG.net

Sto nowych miejsc pracy, głównie dla programistów, ma powstać w łódzkim oddziale AMG.net, dostawcy rozwiązań informatycznych - zapowiedziały w piątek władze firmy. Do kampanii rekrutacyjnej włączył się Urząd Miasta Łodzi, który udostępnia firmie m.in. banery.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Sto nowych miejsc pracy dla informatyków w AMG.net

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

6 cze 2014 19:52


- Nowa strategia Grupy Bull, do której należy AMG.net, zakłada stworzenie głównych centrów kompetencyjnych i technologicznych w Madrycie, Marsylii i Łodzi. Dlatego planujemy zatrudnienie stu osób w łódzkiej siedzibie firmy jeszcze w tym roku - wyjaśnił dyr. finansowy firmy Adam Federowicz.

Jak zaznaczył rzecznik AMG.net Miron Niewiadomski, firma planuje w tym roku zatrudnić stu specjalistów branży IT, głównie programistów. Do kampanii rekrutacyjnej AMG.net, która rozpocznie się w najbliższych dniach, włączył się Urząd Miasta Łodzi, który udostępnia firmie m.in. banery.

AMG.net to marka, która powstała w Łodzi w 1996 r. Firmę założyło trzech informatyków, początkowo jako agencję interaktywną. Jak twierdzi rzecznik AMG.net, przez kolejne lata firma rozwijała swoją działalność, rozszerzając ją na nowe obszary branży IT i konsultingu. W 2006 r. działalnością AMG.net zainteresowała się Grupa Bull - międzynarodowy lider usług informatycznych, obsługujący klientów z 50 krajów. Koncern, który zatrudnia prawie 10 tys. osób, wykupił 100 proc. akcji przedsiębiorstwa.

Klientami AMG.net są duże i średnie firmy z sektora przemysłowego, finansowego oraz telekomunikacyjnego. Jej partnerzy to wiodący dostawcy technologii informatycznych, m.in. Oracle, Microsoft, SAP, Liferay.

Łódzka siedziba AMG.net mieści się w zrewitalizowanej XIX-wiecznej fabryce, która kilka lat temu została nagrodzona za wyjątkowy design, łączący nowoczesność z tradycją.

Zdaniem prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej działalność firmy idealnie wpisuje się w strategię rozwoju miasta. - Ofertą AMG.net rozpoczynamy kampanię +Łódź kreuje miejsca pracy+. Będziemy zachęcać młodych ludzi do skorzystania z tego, co oferują łódzkie firmy i pokazywać nowe możliwości rozwoju, jakie powstają w naszym mieście - dodała w piątek na konferencji prasowej prezydent.

Według dyr. łódzkiego oddziału AMG.net Piotra Walucha, program staży studenckich, który od kilku lat prowadzi firma we współpracy z Politechniką Łódzką, jest sposobem na ukazanie Łodzi jako atrakcyjnego miejsca nie tylko do studiowania, ale także do budowania kariery na poziomie międzynarodowym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Arrakis 2015-02-03 11:53:58

Będzie jak zwykle. Ludzie się zaczną buntować. Najlepsi się zwolnią albo zostaną zmuszeni do odejścia. Zostaną mierni - posłuszni. A szefuńcio pseudo-działu UX znajdzie kozła ofiarnego i zamiecie wszystko pod dywan żeby nie było smrodu. Korporacyjne bagienko w najgorszym wydaniu.

wizjer 2015-01-30 13:45:11

a tak Podogrodzki walczy....

kokolino 2015-01-27 14:57:50

Programisci maja spoko ale grafikom nie zazdroszcze. Mobbing po stokroc. Ciekawe kiedy ktos im sprawe zalozy, szczegolnie Podogrockiemu.