PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Nowe miejsca pracy w firmie informatycznej Sonalake

 • Piotr Toborek
  pt
 • 9 sty 2018 20:00

Kolejny duży inwestor - firma Sonalake - otwiera swoje nowe biuro w Poznaniu i rusza z rekrutacją.

Nowe miejsca pracy w firmie informatycznej Sonalake
Firma Sonalake chce w ciągu najbliższych 2 lat zatrudnić 100 nowych pracowników (fot.mat.prasowe)
REKLAMA
 • Sonalake to firma z sektora nowych technologii informatycznych.
 • Powstała w 2016 roku z fuzji polskiej spółki Verax Systems z irlandzką firmą Danu Technologies Ltd.
 •  Oferuje systemy informatyczne dla telekomunikacji oraz usługi rozwoju oprogramowania zarówno dla młodych i niewielkich podmiotów jak i dużych, globalnych organizacji takich jak np. Amazon, AoL (Oath), Ericsson, HP, Ryanair czy Vodafone.

- Coraz większe zainteresowanie dużych inwestorów Poznaniem jest wyraźnym znakiem, że miasto zmierza w dobrym kierunku - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. - Każdy nowy inwestor jest mile widziany w Poznaniu, zwłaszcza gdy stwarza szanse rozwoju absolwentom poznańskich uczelni. Chcemy, by Poznań był postrzegany jako miasto, które daje młodym ludziom szanse rozwoju zawodowego. Cieszy mnie też współpraca polsko-irlandzka, której odzwierciedleniem jest powstanie Sonalake.

Czytaj też: Praca w IT: Jak zostać programistą?

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Obecnie firma zatrudnia prawie 100 osób, z czego ok. 70 w Poznaniu. Teraz otwiera nowe biuro w prestiżowym biurowcu Poznań Financial Centre przy placu Andersa w Poznaniu i zamierza stworzyć 100 nowych miejsc pracy.

- Poszukujemy przede wszystkim developerów na wszystkich poziomach doświadczenia w rozwoju oprogramowania w technologiach open-source - stos Java po stronie serwera oraz Angular na frontendzie, ale nie zamykamy się wyłącznie na te technologie - wyjaśnia Michał Kolasiński, dyrektor professional services w Sonalake.

- Mamy również rosnące zapotrzebowanie na testerów automatycznych oraz dynamicznych liderów zespołów. Ze względu na międzynarodowy charakter firmy oraz klientów wymagamy też przynajmniej średniej znajomości języka angielskiego.

Otwarcie nowego biura właśnie w Poznaniu to nie przypadek.

- Sam jestem absolwentem Politechniki Poznańskiej  - podkreśla Sławomir Dębczyński, COO Sonalake. - I mogę powiedzieć wyłącznie dobre rzeczy o młodych ludziach, którzy tu się kształcą i działają w branży IT. Poznański rynek jest rynkiem bardzo dobrym, choć niełatwym, a my chcemy zapewniać naprawdę dobre miejsca pracy.

To kolejny inwestor z obszaru nowoczesnych technologii, który otwiera biuro w Poznaniu i chce zatrudnić dziesiątki specjalistów. We wrześniu 2017 r. nabór zapowiedziała  firma Tom Tom -  dostawca usług nawigacyjnych.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Nowe miejsca pracy w firmie informatycznej Sonalake

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Jan Śpica 2018-01-12 10:17:30

  Dzień Dobry/Dobry Wieczur Nie Przejmujcie sie pisaniem Jestem Samoukiem nie uczyłem sie i musiałem do Szkoły iś Czy Muj Życiowy Cel Osiogniecia Powiedzie sie Jestem Prywatnym Wynalascom Muj Cel to Uleprzyć Świat jak Najlepiej Mam i Bende miał Pomysły Patenty Niemam Piniedzy na Ochrone Patentu Pomysłu Niewiem Kto By Zraizował Moje Pomysły Patenty Może wy Wiecie Może to wy Nowe Miejc Pracy Bendom Mam Pomysły Patent Jeden z Patentu Pomysłu to Produkcja Papieru Specjalnego na rospałke Ognia w Piecach wiem jake to musi być mam dwie opcje Piersze Specjalny Papier drugie Podobne do Papieru Chce zaczońć Produkcje ( Nawet mam ine Pomusły Patenty coś Leprzego ) Czekam na Szypkom Odpowieć muj Mail;janspica6@gmail.com Pisze na Poważnie Można zaczońć od Małej działalności do durzej Działalności Nie Można Rospalać Hemiom Jestem Dobry i Bende Pomagał Ludziom zaczne od Bezdomnych i Skoncze na ty co majom za mało Piniedzy Nieda sie żeby ludzie Piniedzy niemieli Jest zły System trzeba to zmienić i ine Sprawy Tak niemożna Żyć Bende Całe Życie to zmieniał Wiem jak Powino być ?

REKLAMA
 • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA