Stelmet zatrudni do 100 nowych pracowników

Spółka branży przetwórstwa drzewnego Stelmet z Zielonej Góry zapowiada zwiększenie zatrudnienia o nawet 100 osób. Firma planuje zatrudnić wykwalifikowanych pracowników do obsługi maszyn do produkcji asortymentu architektury ogrodowej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Stelmet zatrudni do 100 nowych pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

25 mar 2014 10:47


Jak poinformował PAP dyr. personalny Stelmet sp. z o.o. S.K.A. Sławomir Jankowski jednym z głównych powodów zwiększenia zatrudnienia jest wzrost popytu na architekturę ogrodową związany z wczesną wiosną i zwiększeniem zapotrzebowania na europejskich rynkach.

Ponadto firma uruchomiła pod koniec ub. roku nową linię do produkcji i impregnacji elementów drewnianych w wielu kolorach, co wpływa na wzrost zamówień.

"Do tej pory płoty, pergole czy altany były wykonywane jedynie w kolorach zielonym i brązowym. Do siedziby firmy trafiały sygnały, że ta paleta jest zbyt uboga, dlatego dostosowujemy się do potrzeb klientów" - wyjaśnił Jankowski.

Spółka przekazała, że największe szanse na zatrudnienie mają osoby, które pracowały w branży i mają wiedzę i umiejętności z zakresu obsługi, ustawiania parametrów nowoczesnych maszyn do obróbki drewna.

Osoby z mniejszym doświadczeniem mogą liczyć na przeszkolenie i pracę na stanowiskach pomocniczych. Stanowiska pracy czekają w zakładach firmy w Zielonej Górze, Jeleniowie i Lubięcinie.

Stelmet to jeden z krajowych liderów w produkcji architektury ogrodowej. Obecnie wartość tego typu produkcji wynosi w tej firmie 100 mln euro rocznie. 95 proc. wyrobów trafia na eksport, głównie do Niemiec i Francji.

Ważnym pionem działalności firmy jest produkcja pelletu wytwarzanego z odpadów drewnianych powstających przy zasadniczej produkcji. Stelmet wraz z nowo przyjętymi do pracy będzie zatrudniał ponad 1,2 tys.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.