Stażyści w innowacyjnych firmach dostaną specjalne stypendia

Miasto chce zachęcić inwestorów do tworzenia innowacyjnych firm w stolicy Wielkopolski. W tym celu funduje stypendia dla studentów odbywających staż w firmach, które realizują w mieście innowacyjne inwestycje.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Stażyści w innowacyjnych firmach dostaną specjalne stypendia

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

12 lut 2016 16:04


Program ma ułatwiać studentom poznańskich uczelni dostęp do ciekawych staży w nowoczesnych firmach.

Jak poinformowało w piątek (12 lutego) biuro prasowe Urzędu Miasta Poznania, obszarem inwestycji, na którym miastu zależy szczególnie, są centra usług nowoczesnych, w których zatrudnienie mogą znaleźć absolwenci wyższych uczelni. Chodzi przede wszystkim o centra usług wspólnych, IT, usług outsourcingowych czy badawczo-rozwojowe.

Stypendium przyznawane jest na pół roku, może być przeznaczone na pokrycie kosztów krajowego, lub zagranicznego stażu. O jego wysokości decyduje prezydent miasta, biorąc pod uwagę m.in. liczbę zgłoszeń.

Wnioski o przyznanie wsparcia finansowego na organizację stażu przedsiębiorstwa mogą składać do końca marca.

Organizator stażu zobowiązany jest zatrudnić stażystę po zakończeniu stażu na 12 miesięcy. Jeżeli pracodawca nie uzna stażysty za właściwego kandydata do pracy, ma obowiązek zatrudnić inną osobę i utrzymać to miejsce pracy minimum przez rok.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

iwona 2016-02-22 08:25:04

dobry staż jest wiele wart. nie dostaję stypendium od miasta czy kogoś innego, za to mega dużo się uczę :) taki miałam cel gdy przyszłam do impela. nie zawiodłam się, wręcz przeciwnie. liczę,że uda mi się u nich zostać po zakończeniu stażu.