PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Staże w Orlenie. Rusza kolejna edycja

  • Autor: PAP/JP
  • 30 wrz 2022 16:31

Spółka Orlen Projekt razem z Agencją Rozwoju Przemysłu i filią Politechniki Warszawskiej w Płocku rozpoczyna 4. edycję programu stażowego "Zaprojektuj z nami swoją przyszłość". Według PKN Orlen program zapewnia studentom szybkie wejście na rynek pracy.

Staże w Orlenie. Rusza kolejna edycja
Według PKN Orlen program stażowy zapewnia studentom szybkie wejście na rynek pracy (fot. Paweł Pawłowski/PTWP)
REKLAMA

Informując o założeniach programu stażowego "Zaprojektuj z nami swoją przyszłość", prezes Orlen Projekt Marcin Kasza podkreślił, że celem przedsięwzięcia jest "merytoryczne i organizacyjne przygotowanie wyspecjalizowanej kadry inżynierskiej" oraz kształtowanie i budowa zaplecza kadrowego spółki. "W ten sposób zatrudniliśmy już kilkanaście osób, które wyróżniały się wysokim poziomem przygotowania merytorycznego oraz szczególnym zaangażowaniem w wykonywanie powierzonych zadań" - dodał prezes, cytowany w komunikacie PKN Orlen.

Czytaj też: Za mało miejsc w akademikach, za drogie mieszkania. Gdzie podzieją się polscy studenci?

Jak zaznaczono w informacji, "pozytywny odbiór programu stażowego ze strony jego uczestników oraz wymierne efekty w postaci podpisanych umów o pracę stały się zachętą do jego kontynuacji w kolejnym roku".

"Orlen Projekt, Agencja Rozwoju Przemysłu oraz Politechnika Warszawska Filia w Płocku zgodnie potwierdziły swoją gotowość do dalszej współpracy" - przekazał PKN Orlen. Podał, że umowy dotyczące realizacji programu zostały podpisane w piątek.

Czytaj też: Jeśli wykonujesz wszystkie polecenia szefa, możesz zostać zwolniony

Koncern zwrócił jednocześnie uwagę, że przedsięwzięcie, które rusza w 4. już edycji, "zapewnia studentom szybkie wejście na rynek pracy poprzez rozpoczęcie kariery zawodowej w spółce projektowej Grupy Orlen w Płocku". Zakończenie programu planowane jest na czerwiec 2023 r.

"Agencja Rozwoju Przemysłu od lat stawia na rozwój młodych ludzi, zwłaszcza w przemyśle. Wyzwaniem dla polskiego rynku pracy jest budowa mostów między nauką a prywatnym biznesem" - podkreślił Łukasz Gałczyński, wiceprezes Agencji.

Przypomniał, że Agencja Rozwoju Przemysłu "sama prowadzi szereg działań, które umożliwiają łączenie wiedzy i praktyki biznesowej".

Jak zapowiedział PKN Orlen, kolejna grupa najlepszych studentów wydziału budownictwa, mechaniki oraz petrochemii płockiej filii Politechniki Warszawskiej, która rozpocznie staż w Orlen Projekt, "będzie mieć możliwość poznania praktycznych aspektów pracy projektanta oraz uzyskania wsparcia na początku kariery zawodowej". Kwalifikacje do stażu, w którym weźmie udział do 10 osób, rozpoczną się wraz z nowym rokiem akademickim.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Staże w Orlenie. Rusza kolejna edycja

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA