Staże w niemieckich firmach dla uczniów zawodówek

Uczniowie zawodówek mają szanse na staże w niemieckich firmach w ramach projektu pt. "Młodzi w Europie".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Staże w niemieckich firmach dla uczniów zawodówek

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

13 maj 2015 12:16


Uczniowie dolnośląskich szkół zawodowych mogą odbywać staże pracownicze w niemieckich firmach. W ramach tego projektu finansowanego z programu Erasmus+ kilkuset specjalistów z branży budowlanej i fryzjerskiej poznaje warunki pracy w zagranicznych firmach.

Jak powiedziała Monika Przeniosło z Instytutu EWT, projekt pt. "Młodzi w Europie" w ramach programu Erasmus+ adresowany jest przede wszystkim do uczniów w wieku 16-18 lat ze szkół budowlanych oraz fryzjerskich.

Projekt jest częścią promowania polityki mobilności zawodowej

"Zainteresowanie jest trzykrotnie większe od przewidzianych do wyjazdu w jednej grupie stażystów. Wyjeżdżają naprawdę najlepsi, czyli dobrze wykształceni uczniowie, którzy wiedzą, co chcą takim stażem osiągnąć" - dodała Przeniosło.

Zaznaczyła, że projekt jest częścią promowania polityki mobilności zawodowej w Unii Europejskiej.

"Komisarz europejska Elżbieta Bieńkowska na niedawnym panelu naukowym we Wrocławiu mówiła, że mobilność zawodowa w Europie jest koniecznością. I poprzez te staże staramy się młodych Polaków do niej przygotować. Uczniowie poznają zasady pracy i przede wszystkim przekonują się, że wcale nie muszą wyjeżdżać tylko na przysłowiowy zmywak. Nie muszą być tanią siłą roboczą" - mówiła szefowa Instytutu EWT.

Program jest realizowany we współpracy z dolnośląskim Kuratorium Oświaty i Wychowania we Wrocławiu. Potrwa do jesieni 2016 roku. Uczniowie otrzymują kieszonkowe, mają zapewniony bezpłatny nocleg, wyżywienie i dodatkowy program kulturalny. Wyjeżdżają do niemieckich firm z regionu Nadrenii i Westafalii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.