Staże, praktyki, praca: 2 tys. miejsc czeka na studentów i absolwentów

6
 Staże, praktyki, praca: 2 tys. miejsc czeka na studentów i absolwentów (fot.atp.lodz.pl)
120 przedsiębiorstw wystawiających na Akademickich Targach Pracy w Łodzi przygotowało ponad dwa tysiące miejsc pracy, płatnych staży oraz praktyk dla studentów i absolwentów uczelni.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Staże, praktyki, praca: 2 tys. miejsc czeka na studentów i absolwentów

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

18 kwi 2016 15:11


Podczas poniedziałkowej (18 kwietnia) konferencji prasowej zapowiadającej 11. edycję targów prezydent Łodzi Hanna Zdanowska podkreśliła, że jest to największe tego typu wydarzenie w Polsce. W poprzednim roku odwiedziło je 16 tysięcy osób.

"O ile jeszcze kilka lat temu, to młodzi ludzie poszukiwali pracy, o tyle teraz to firmy poszukują wśród nich dobrych pracowników. Dlatego tak ważne są wydarzenia tego typu. We wtorkowych targach weźmie udział 120 przedsiębiorstw, a każde z nich oferuje co najmniej 20 miejsc pracy lub staży. To ogromny potencjał na łódzkim rynku pracy, a nam zależy na tym, żeby absolwenci łódzkich uczelni zostawali w Łodzi i znajdowali tu warunki do rozwoju" - powiedziała prezydent.

Organizatorzy imprezy dodali, że tegoroczna oferta wystawców skierowana jest do studentów i absolwentów wszystkiego typu uczelni.

Czytaj też: Staż na studiach: W której branży jest najwięcej ofert?

"Będą wśród nich przedstawiciele małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, zarówno polskich, jak i międzynarodowych, działających w różnych branżach - IT, logistyce, finansach, elektronice, medycynie, biotechnologii, mechanice. To niepowtarzalna okazja, aby w jednym miejscu spotkać się z przedstawicielami działów rekrutacji tak wielu firm" - wyliczył Grzegorz Kierner, kierownik Działu Innowacji i Współpracy z Gospodarką Politechniki Łódzkiej.

W ramach Akademickich Targów Pracy zaplanowano również 40 różnego rodzaju szkoleń, na które można zapisywać się na stronie internetowej imprezy. Przygotowano również strefę doradztwa zawodowego.

Anna Tarnowska z działu rekrutacji Atos Polska poinformowała, że w tym roku firma zaoferuje 20 płatnych staży w różnego rodzajach specjalizacji informatycznych. To spółka będąca w konsorcjum przemysłowo-naukowym realizującym w Łodzi projekt związany z powstaniem pierwszego polskiego satelity komercyjnego.

"Praktyki i staże to dla nas podstawowe źródło rekrutowania pracowników. Pozwalają one na wzajemne poznanie się i w 70 proc. przypadków kończą się zatrudnieniem na stałe. Spotkania podczas targów to najlepszy sposób poznania i dopasowania naszej oferty" - zaznaczyła.

Akademickie Targi Pracy w tym roku odbędą się we wtorek w łódzkiej hali Expo przy al. Politechniki 4 w godz. 10-16.

Wśród organizatorów imprezy są m.in. Politechnika Łódzka, Uniwersytet Medyczny w Łodzi i Urząd Miasta Łodzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.