PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Staż w pandemii. Wirtualny świat daje wiele możliwości

  • Karolina Markowska
    km
  • 14 kwi 2021 13:23

Ostatnie miesiące wpłynęły nie tylko na wstrzymanie i zmniejszenie ilości procesów rekrutacyjnych. Sytuacja związana z COVID-19 sprawiła, że większość firm z dnia na dzień zamroziła programy stażowe. Po wielu miesiącach stagnacji sytuacja zaczyna się normować.

Staż w pandemii. Wirtualny świat daje wiele możliwości
Z analiz rynku wynika, że nawet 75 proc. umów stażowych realizowanych jest zdalnie (fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Zdecydowanie największym wyzwaniem przy realizowaniu zdalnych programów stażowych jest zapewnienie pracownikom poczucia zdobywania odpowiedniego doświadczenia.
  • Alexandra Damianlieva odpowiedzialna za stworzenie planu wirtualnego stażu dla Colt Technology Services przyznaje, że stworzenie systemu stażowego, na którym zyska i pracodawca i pracownik to trudne zadanie.
  • Istotne jest wybranie takich narzędzi, które pozwolą stażystom szerzej komunikować się nie tylko w ramach zespołu, ale i pomiędzy poszczególnymi działami.

Pandemia wymusiła odwołanie staży, znaczne odłożenie ich w czasie lub przejście na staże w pełni wirtualne. Ostatnia opcja coraz bardziej zyskuje na popularności. Jak wynika z analiz rynku, nawet 75 proc. umów stażowych realizowanych jest właśnie w takiej formie.    

Trudne początki  

Alexandra Damianlieva odpowiedzialna za stworzenie planu wirtualnego stażu dla Colt Technology Services, przyznaje, że stworzenie systemu stażowego, na którym zyska i pracodawca i pracownik, to trudne zadanie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- W październiku 2019 r. rozpoczęliśmy przygotowania do przyjęcia trójki studentów, którzy mieli zdobywać doświadczenie w ramach Global Ambassador Program, programu prowadzonego przez uczelnię, z którą współpracujemy. Przerwał je COVID-19, w wyniku którego początkowo odwołaliśmy staż. Ale już w maju 2020, wiedząc, że epidemia zapewne jeszcze chwilę potrwa, postanowiliśmy znaleźć rozwiązanie. Obserwując, jak wirtualna staje się nasza rzeczywistość, postanowiliśmy spróbować stażu wirtualnego – mówi Damianlieva. – Mając zaledwie miesiąc na przygotowania, przystąpiliśmy do opracowania planu, dzięki któremu moglibyśmy zaangażować w to w przedsięwzięcie jak największą liczbę pracowników ze wszystkich działów. Chodziło nam o to, by stażyści online mogli doświadczyć wszystkiego, co widzieliby w biurze – dodaje.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Staż w pandemii. Wirtualny świat daje wiele możliwości

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA