Staż to strata czasu? Takie myślenie to błąd. Okazuje się, że ponad 60 proc. stażystów znajduje zatrudnienie w firmie, w której właśnie go odbywało. Dlatego ważne jest by zacząć myśleć o nim wcześniej i wybrać taką firmę, w której możemy się wiele nauczyć, jak i chcemy w przyszłości pracować.
- Autor:InfoWire.pl/AT
- •23 kwi 2018 11:52

- Ponad 60 proc. stażystów znajduje zatrudnienie w firmie, w której odbywało staż.
- Warto iść tam, gdzie zarówno możemy się wiele nauczyć, jak i chcemy w przyszłości pracować.
- O stażu dobrze jest zacząć myśleć wcześnie, nawet już na pierwszym roku studiów.
- Przy wyborze firmy trzeba myśleć perspektywicznie.
Ponad 60 proc. stażystów znajduje zatrudnienie w firmie, w której odbywało staż. Nic dziwnego: jeśli dana osoba się sprawdziła, pracodawca zwykle nie ryzykuje zatrudnienia zamiast niej kogoś, kogo nie zna. Dlatego też na staż warto iść tam, gdzie zarówno możemy się wiele nauczyć, jak i chcemy w przyszłości pracować. Co ważne, wiele firm prowadzi programy stażowe skierowane do młodych.
- Dużą korzyścią stażu jest to, że nasi młodsi koledzy mogą poznać nas jako instytucję, ale też poznać ludzi, którzy tu pracują. Dla nas korzyść jest zresztą dokładnie taka sama: ten okres to czas, kiedy możemy poznać studentów. Nie ma co ukrywać, że później oferujemy części z nich pozostanie z nami na dłużej i część z nich na to się decyduje. To ogromna wartość dla obu stron. My możemy kogoś ocenić wcześniej i zaproponować mu pracę, a ten ktoś jest świadomy tego, na co się zgadza, dlatego że już wie, czym się zajmujemy, z jakimi ludźmi będzie pracował, na czym ta praca polega. Nie ma tutaj elementu zaskoczenia i niepokoju – mówi Marek Łach, dyrektor Centrum Ryzyka Kredytowego Klienta Detalicznego w PKO Banku Polskim.
- Bardzo dużą wagę przykładamy do tego, aby oferta naszej Akademii stażowej, której realizowana jest już kolejna edycja, była dla studentów atrakcyjna – informuje Katarzyna Motelska, dyrektor Biura Doświadczeń Pracownika w PKO Banku Polskim.
O stażu dobrze jest zacząć myśleć wcześnie, nawet już na pierwszym roku studiów.
Czytaj też: Staże i praktyki w cenie, ale czym się różnią?


KOMENTARZE (0)