Staż nie musi oznaczać parzenia kawy czy kserowania dokumentów

Kserowanie dokumentów, parzenie kawy czy długie godziny żmudnego wprowadzania danych do tabel to już stażowa przeszłość.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Staż nie musi oznaczać parzenia kawy czy kserowania dokumentów

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

15 maj 2015 11:16


Na rynku coraz częściej pojawiają się oferty, które udowadniają, że pierwsza praca nie musi wiązać się z ośmiogodzinną pracą za biurkiem – stażyści GFT Polska tajniki programowania mogą poznać… w słonecznej Hiszpanii.

Koniec roku akademickiego to dla wielu czas sesji egzaminacyjnej i poszukiwania pierwszej pracy. Wakacyjny staż lub praktyki pozwalają zdobyć doświadczenie zawodowe, mogą także przeobrazić się w stałe zatrudnienie. Niestety, mimo oczywistych zalet, wielu studentów nie chce tracić wakacji i odkłada decyzję o postawieniu pierwszych kroków na ścieżce kariery na dalsze lata. Firmy udowadniają jednak, że można połączyć przyjemne z pożytecznym i oferują atrakcyjne programy stażowe, także w egzotycznych lokalizacjach.

Odkoduj Hiszpanię i wyjedź na zagraniczny staż

Jedną z nich jest GFT Polska, która zaproponowała absolwentom i studentom ostatnich lat kierunków IT i pokrewnych nietuzinkowy projekt „Summer IT Voyager”.

– Program składa się z dwóch części: dwumiesięcznego szkolenia w Łodzi oraz półrocznego stażu projektowego w Hiszpanii – wyjaśnia Piotr Kania, dyrektor zarządzający GFT Polska. – Został on skonstruowany w taki sposób, aby stażysta zdobył konkretne umiejętności programistyczne, np. znajomość języków Java, NET czy testowanie kodu, oraz nabył doświadczenie w realizacji projektów w międzynarodowym środowisku. Podczas programu kandydat weźmie również udział w szkoleniach miękkich i biznesowych, a także kursie języka angielskiego – dodaje Kania.

Jest o co walczyć – na przyszłych stażystów czeka aż 15 miejsc. Chętni będą musieli rozwiązać wstępny test techniczny i odbyć rozmowę rekrutacyjną w języku angielskim. Jak zaznacza organizator programu, w procesie aplikacji oceniane będą również motywacja kandydata, jego chęć do nauki i rozwoju. Sprawia to więc, że szansę na zdobycie stażu w słonecznej Hiszpanii ma praktycznie każdy początkujący programista.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.