PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Stanowiska samoobsługowe w PKO. Nikt nie straci pracy

  • PTWP - PulsHR
    JP
  • 10 lip 2017 16:42

PKO Bank Polski testuje pierwsze stanowiska samoobsługowe. Program nie ma na celu redukcji załogi.

Stanowiska samoobsługowe w PKO. Nikt nie straci pracy
– Instalacja stanowisk samoobsługowych nie ma na celu redukcji załogi – mówi Zbigniew Jancewicz z PKO BP. (Fot.: Wikimedia)
REKLAMA

W 4 placówkach banku PKO BP pojawią się pierwsze stanowiska samoobsługowe: dwa w Warszawie i dwa w Jeleniej Górze. Urządzenia zostały wyposażone w ekrany dotykowe oraz oprogramowanie, które pozwala na realizację bardziej skomplikowanych transakcji niż sama wpłata i wypłata gotówki.

Na początek klienci będą mogli dokonywać wpłaty, wypłaty, przelewu, założenia lokaty, sprawdzenia lub wydruku salda oraz innych operacji dostępnych obecnie w bankomatach. Później klienci będą mogli też uzyskać pożyczkę, dokonywać wpłat na obce konta, zrealizować przelew do urzędu skarbowego lub ZUS oraz zakładać rachunek oszczędnościowy. Lista dostępnych transakcji będzie systematycznie zwiększana.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Stanowiska samoobsługowe podnoszą komfort klientów, a z drugiej strony zmniejszają koszty obsługi klientów i obniżają niezbędne zaangażowanie pracowników, dzięki czemu ci mogą angażować się w obsługę klientów zainteresowanych bardziej skomplikowanymi produktami – komentuje Zbigniew Jancewicz, kierownik zespołu w departamencie sieci i optymalizacji procesów.

– Instalacja stanowisk samoobsługowych nie ma na celu redukcji załogi –  dodaje na łamach Bankier.pl. –  Pracownicy w ramach uwolnionego czasu będą mogli skupić się na prezentacji oferty i analizie potrzeb naszych klientów, aby zaproponować im najlepsze rozwiązanie. Jednocześnie stanowiska samoobsługowe mają na celu zmniejszenie czasu oczekiwania na realizacje prostych zleceń.

Pomimo zapewnień PKO, pracownik banku jest jednym z zawodów, które są najbardziej zagrożone z powodu postępującej automatyzacji. Według analizy BBC ryzyko wynosi aż 97 proc.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Stanowiska samoobsługowe w PKO. Nikt nie straci pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • gosc 2017-07-11 10:05:12

    Super pomysł. Z duchem czasu. Przynajmniej kolejki mniejsze beda

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA