SSE szansą na pobudzenie regionu

Zdaniem prezydenta Bronisława Komorowskiego tworzenie i rozwój specjalnych stref ekonomicznych jest szansą dla takich regionów jak Końskie. Według niego to najlepsza metoda pobudzenia rozwoju gospodarczego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

SSE szansą na pobudzenie regionu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

2 wrz 2013 15:00


Prezydent mówił to w poniedziałek w Końskich na spotkaniu z lokalną społecznością. Wśród zaproszonych gości byli m.in. przedstawiciele samorządu, przedsiębiorcy, ludzie oświaty, kultury i sportu.

Jak mówił prezydent specjalne strefy ekonomiczne sprawdziły się już w wielu miejscach naszego kraju. Przypomniał, że ostatnio rząd podjął decyzję o przedłużeniu terminu ich funkcjonowania. Funkcjonowanie stref przedłużono do 2026 r., czyli o sześć lat dłużej, niż planowano. Według Komorowskiego strefy to niezwykle skuteczne narzędzie działania na rzecz rozwoju ekonomicznego, to najlepsza metoda w trudnych okresach przeobrażeń ekonomicznych.

Zwrócił uwagę, że powiat konecki musi stawiać na kreatywność, dzięki której szukać będzie swojej szansy na rozwój.

"Są rejony, gdzie szansą jest rolnictwo, są wspaniałe kopaliny czy inne surowce, gdzie można wydobyć szczególne walory turystyczne. Tu nie ma czegoś takiego nadzwyczajnego, co siłą rzeczy byłoby tą wielką szansą" - powiedział. Tu szansą jesteście wy państwo, wasza kreatywność i umiejętność pobudzania do rozwoju, zaczynając od tych mniejszych form działalności biznesowych" - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.