SSE Kraków, praca: Comarch zbuduje nowy biurowiec i zatrudni 300 osób w Krakowie

• Comarch otrzymał kolejne zezwolenie na działalność gospodarczą na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Krakowie.
• Firma zbuduje tam kolejny biurowiec, dzięki czemu powstanie co najmniej 300 nowych miejsc pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

SSE Kraków, praca: Comarch zbuduje nowy biurowiec i zatrudni 300 osób w Krakowie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

1 kwi 2016 14:31


Jak przypomniała w piątek (1 kwietnia) Krystyna Sadowska ze spółki Krakowski Park Technologiczny, która zarządza SSE, Comarch jest jednym z pierwszych i największych inwestorów w strefie. Działa w niej od 1999 r. Dotychczas w krakowskich Czyżynach firma zainwestowała ponad 230 mln zł i zbudowała sześć budynków biurowych o łącznej powierzchni ponad 55 tys. m kw. Zatrudnia tam ponad 1,7 tys. osób.

Dzięki spółce Czyżyny stały się jednym z prężniej rozwijających się centrów naukowo-biznesowych, gdzie w wielu firmach pracuje obecnie około 6 tys. osób.

Czytaj też: Comarch może stworzyć nawet 400 nowych miejsc pracy

W ramach nowego zezwolenia Comarch wybuduje budynek o łącznej powierzchni ok. 27 tys. m kw., dzięki czemu znacząco powiększy swoje zdolności produkcyjne w zakresie rozwoju systemów informatycznych. Planowane nakłady inwestycyjne wyniosą ponad 69 mln zł. Przewidywane jest powstanie co najmniej 300 nowych miejsc pracy.

Krakowska SSE powstała w 1997 r. Spółka nią zarządzająca wydała w sumie 210 zezwoleń na działalność w strefie. Dotychczasowa wysokość nakładów inwestycyjnych to 3,8 mld zł i 17 tys. nowych miejsc pracy. Obecnie jej powierzchnia przekracza 707 ha w kilkudziesięciu podstrefach, położonych na terenie woj. małopolskiego i podkarpackiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.