Spółka Kulczyka zwolni 155 pracowników

- Soda Polska Ciech, spółka zależna Ciechu, chce w ramach zwolnień grupowych zwolnić do 155 pracowników w okresie od 1 września 2014 roku do 31 maja 2015 roku - podał Ciech.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Spółka Kulczyka zwolni 155 pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

28 lip 2014 9:19


O konieczności przeprowadzenia zwolnień grupowych zarząd spółki Soda Polska Ciech zawiadomił organizacje związkowe.

"Przyczyną planowanego zwolnienia grupowego jest potrzeba wprowadzenia zmian organizacyjnych związanych z przeprowadzoną w spółce zależnej modernizacją i automatyzacją prowadzącą do podniesienia efektywności produkcji, w tym do zmiany organizacji pracy (polegającej na zmianie systemu czasu pracy, połączeniu funkcji i zadań pracowniczych, przeniesieniu pracowników w poszczególnych jednostkach organizacyjnych spółki zależnej) w celu optymalizacji czasu pracy i zwiększenia efektywności oraz w konsekwencji oczekiwaną przez spółkę zależną redukcją kosztów działalności w obszarze kosztów pracy" - podał Ciech w komunikacie.

W czerwcu rozpoczęła się procedura zwolnień grupowych w innej spółce zależnej Ciechu, Organice-Sarzyna. Tam planowane jest zwolnienie do 90 pracowników do końca listopada tego roku.

Wcześniej prezes Ciechu Dariusz Krawczyk zapowiadał, że konieczna będzie dalsza restrukturyzacja grupy, która ma doprowadzić do poprawy efektywności Ciechu.

W czerwcu większościowym akcjonariuszem Ciechu została spółka KI Chemistry z grupy Kulczyk Investments.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.