×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Specjaliści wciąż są na wagę złota? Tak, ale już nie wszyscy

  • Justyna Koc
    jk
  • 23 paź 2019 12:00

Pierwsze wyniki 9. edycji badania „Aktywność specjalistów i menedżerów na rynku pracy” zrealizowanego przez firmę rekrutacyjną Antal pokazują, że rynek pracownika wciąż pozostaje silny, ale się stabilizuje.

Specjaliści wciąż są na wagę złota? Tak, ale już nie wszyscy
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Jak wynika z badania Antal, zainteresowanie pracodawców zatrudnieniem specjalistów i menedżerów za wyjątkiem obszaru IT w 2019 roku spadło w porównaniu do roku poprzedniego.
  • Średnio o 2 oferty rocznie mniej otrzymają pracownicy zatrudnieni w działach marketingu, HR-u, administracji, a także prawnicy.
  • Mimo spadku w niektórych obszarach, propozycji dla wykwalifikowanych osób nadal jest dużo więcej niż dobrych kandydatów.

Jak wynika z badania "Aktywność specjalistów i menedżerów na rynku pracy”, 55 proc. specjalistów wskazało, że odczuło poprawę swojej sytuacji zawodowej, z czego większość deklaruje zdecydowaną zmianę na plus. Natomiast podwyżki otrzymało 67 proc. przebadanych osób - w niektórych przypadkach pensje rosły w dwucyfrowym tempie. Dla porównania rok wcześniej, 60 proc. specjalistów i menedżerów deklarowało poprawę swojej sytuacji zawodowej, a 65 proc. badanych otrzymało podwyżki. 

Podwyżki najczęściej zostały przyznane specjalistom i menedżerom IT (75 proc. badanych), inżynierom (74 proc. badanych), finansistom (71 proc. badanych) oraz HR-owcom (69 proc. badanych). Najrzadziej podwyżki otrzymali prawnicy (57 proc.) oraz handlowcy (54 proc.).

Jaką podwyżkę otrzymałeś(aś) w ciągu ostatniego roku? (Źródło: Antal)

Oferty pracy

Zainteresowanie pracodawców zatrudnieniem specjalistów i menedżerów za wyjątkiem obszaru IT w 2019 roku spadło w porównaniu do roku poprzedniego. Mimo, że średnia liczba oferowanych miejsc pracy pozostaje na podobnym poziomie przyglądając się wynikom per dyscyplina wyraźnie widać faworytów bieżącego roku.

Średnio o 2 oferty rocznie mniej otrzymają pracownicy zatrudnieni w działach marketingu, HR-u, administracji, a także prawnicy. Nieznacznie mniejsze zainteresowanie ze strony pracodawców odczuli też przedstawiciele inżynierii, sprzedaży oraz wyższej kadry zarządzającej.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Specjaliści wciąż są na wagę złota? Tak, ale już nie wszyscy
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA