Wedle danych zgromadzonych przez serwis GoldenLine w I kwartale 2019 r. najczęściej poszukiwani do pracy byli specjaliści z obszarów IT, inżynierii, finansów (ekonomii), sprzedaży oraz produkcji.

- W I kwartale najwięcej wiadomości od rekrutera otrzymały osoby mieszkające w województwie mazowieckim.
- Nadal duże znaczenie w wymogach rekrutacyjnych mają języki obce.
- O potrzebach rynku pracy w Polsce i na świecie, o popycie na specjalistów IT porozmawiamy na Europejskim Kongresie Gospodarczym w maju w Katowicach. Wydarzeniu patronuje portal PulsHR.pl.
W I kwartale roku za pośrednictwem wyszukiwarki kandydatów, którą oferuje Golden Line, wiadomość od rekrutera otrzymało 66 230 osób posiadających profil zawodowy w serwisie pośrednictwa pracy.
IT, IT, i jeszcze raz IT
Jak wynika z analiz portalu, wśród osób, które otrzymały wiadomość od rekrutera, 14 proc. miało zaznaczoną na profilu specjalizację IT - rozwój oprogramowania. Na drugim miejscu znaleźli się kandydaci z zaznaczoną specjalizacją inżynieria (13 proc.), na trzecim zaś finanse/ekonomia (10 proc.). Tuż za podium uplasowały się osoby ze specjalizacją sprzedaż (10 proc.) oraz produkcja (9 proc. osób, które otrzymały zaproszenie do procesu rekrutacji, miało zaznaczoną na profilu tę specjalizację).

Jaki jest wiek poszukiwanych pracowników?
W I kwartale 2019 roku rekruterzy wysłali najwięcej ofert pracy do kandydatów pomiędzy 27. a 36. rokiem życia - w tym wieku było 53 proc. osób, które otrzymały zaproszenie do procesu rekrutacji. 25 proc. osób, z którymi skontaktowali się rekruterzy, znalazło się w przedziale wiekowym 37-44 lata . Natomiast 7 proc. osób, które otrzymały wiadomość rekrutacyjną za pośrednictwem serwisu, było w wieku 18-26 lat.
Czytaj też: Amazon inwestuje w automatyzację pracy
Z jakich województw pochodzą najczęściej poszukiwani pracownicy?


KOMENTARZE (0)