PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Specjaliści IT mają nowe oczekiwania. Zwracają uwagę na trzy elementy

  • jk
  • 17 sie 2022 13:11

Specjaliści IT nadal nie chcą wracać do biur, ale na rynku widać pewne przetasowania. Hybryda zaczyna przeważać nad pracą zdalną, więc kandydaci większą uwagę zwracają na lokalizację przyszłego pracodawcy.

Specjaliści IT mają nowe oczekiwania. Zwracają uwagę na trzy elementy
Już ponad 80 procent aktualnych ofert zatrudnienia w branży tech dotyczy pracy zdalnej lub hybrydowej (Fot. Danial Igdery/Unsplash)
REKLAMA
  • Tryb pracy, widełki płacowe i projekt – te trzy elementy kandydaci z branży IT biorą pod uwagę przeglądając oferty.
  • Już ponad 80 procent aktualnych ofert zatrudnienia w branży tech dotyczy pracy zdalnej lub hybrydowej – wynika z danych platformy rekrutacyjnej the:protocol.
  • Warto jednak dodać, że od początku 2022 roku regularnie maleje liczba ofert pracy wyłącznie zdalnej. Już w pierwszym półroczu 2022 roku, dominującym i proponowanym przez pracodawców modelem stała się praca hybrydowa. 

Z analiz the:protocol wynika, że tryb pracy to jeden z pierwszych elementów, na które kandydaci z branży IT zwracają uwagę, rozpatrując oferty pracy. Pozostałe informacje, jakie przede wszystkim ich interesują to widełki zarobków oraz szczegółowy opis projektu.

- Tryb pracy, widełki i projekt - to triada, która się nie zmienia. Z naszych badań wynika, że te trzy elementy kandydaci z branży IT biorą przede wszystkim pod uwagę, przeglądając oferty. Najmniej skłonni są do aplikowania na stanowiska, w których tryb pracy nie został jasno sprecyzowany. Ogłoszenia zawierające transparentną informację na temat tego jak i w jakich proporcjach pracuje firma, cieszą się największym zainteresowaniem, a wśród nich najpopularniejsze są aktualnie ogłoszenia zdalne i hybrydowe. Brak oznaczenia trybu pracy w ogłoszeniu może też sprawić, że trudniej będzie do niego dotrzeć - analizując zachowania użytkowników widzimy wyraźnie, że wielu z nich rozpoczyna przeszukiwanie ofert właśnie zaznaczając filtr dotyczący oczekiwanego trybu pracy - wyjaśnia Piotr Trzmiel, head of growth, the:protocol.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Stosunkowo nową tendencją, na jaką zwracają uwagę specjaliści rynku pracy, jest precyzowanie przez kandydatów lokalizacji, nawet gdy nie poszukują oni pracy stacjonarnej. Prawdopodobnie coraz więcej specjalistów IT dostrzega, że pracodawcy preferują model hybrydowy, a w obliczu okazjonalnych wizyt w biurze, lokalizacja miejsca pracy zaczyna na powrót zyskiwać na znaczeniu.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Specjaliści IT mają nowe oczekiwania. Zwracają uwagę na trzy elementy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA