Sondaż TNS Polska: Trudno jest znaleźć pracę w naszym kraju

Większość badanych Polaków uważa, że znalezienie pracy w kraju jest trudne, albo w ogóle niemożliwe.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Sondaż TNS Polska: Trudno jest znaleźć pracę w naszym kraju

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

21 maj 2015 13:20


Większość respondentów (63 proc.) pytana o ocenę możliwości znalezienia pracy w Polsce odpowiedziała, że jest to trudne, bądź w ogóle niemożliwe - wynika z majowego sondażu TNS Polska.

Większość z tych osób (48 proc. ogółu) uważa, że trudno obecnie jest znaleźć jakąkolwiek pracę w naszym kraju, a 15 proc. badanych uważa, że w ogóle nie można znaleźć zatrudnienia.

Praca nie taka jaką by się chciało

Optymiści w tym temacie stanowią jedną trzecią społeczeństwa (33 proc.). Mimo to, jedynie dwóch na stu Polaków (2 proc.) sądzi, że można bez większych kłopotów znaleźć dobrą pracę, a 30 proc. jest zdania, że pracę można znaleźć, ale niekoniecznie taką, jaką by się chciało.

W porównaniu z kwietniem oceny te nie zmieniły się w znaczący sposób - odsetek pozytywnych spadł o 2 pkt proc., a negatywnych utrzymał się na takim samym poziomie.

*Sondaż TNS Polska został zrealizowany w dniach 8-13 maja na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 lat i starszych metodą wspomaganych komputerowo wywiadów bezpośrednich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.