Somfy rozbuduje fabrykę. 200 osób dostanie pracę w Niepołomicach pod Krakowem

6
Somfy rozbuduje fabrykę. 200 osób dostanie pracę w Niepołomicach pod Krakowem fot.somfy.pl
• Kosztem 90 mln zł rozbudowana zostanie fabryka francuskiej firmy Somfy w Niepołomicach k. Krakowa, zajmująca się produkcją napędów do żaluzji, krat sklepowych, okiennic i bram.
• Dzięki temu powstanie 200 nowych miejsc pracy.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Somfy rozbuduje fabrykę. 200 osób dostanie pracę w Niepołomicach pod Krakowem

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

15 wrz 2016 10:59


Jak poinformowała Krystyna Sadowska ze spółki zarządzającej krakowską Specjalną Strefą Ekonomiczną, działająca od 2014 r. w podstrefie w Niepołomicach spółka Sopem, należąca do koncernu Somfy, rozpoczęła drugi etap inwestycji.

W ramach wydanego przez zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego zezwolenia na prowadzenie działalności w SSE, firma zainwestuje 90 mln zł oraz utworzy 200 miejsc pracy. Jest to drugie zezwolenie wydane tej spółce przez KPT.

Dzięki zaplanowanym przedsięwzięciom zostaną zwiększone zdolności produkcyjne istniejącego zakładu w Niepołomicach poprzez zakup nowych linii do produkcji nowoczesnych napędów i systemów kontroli, dostosowanych do wymogów inteligentnego i proekologicznego budownictwa.

Dotychczas francuska firma zainwestowała w Niepołomicach 117 mln zł oraz utworzyła ponad 300 miejsc pracy. Zakład zatrudnia przede wszystkim kobiety.

Czytaj też: Somfy zatrudni pracowników. Głównie w dziale obsługi klienta i przy produkcji

Niepołomicka Strefa Inwestycyjna (NSI) jest największą obszarowo podstrefą krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Do jej powstania przyczyniła się inwestycja niemieckiego producenta ciężarówek MAN, który uruchomił montownię ciężarówek. Za nim trafiły tam takie międzynarodowe firmy jak: Nidec, Woodward, Somfy. W NSI działa obecnie 60 firm. Jej obszar to ponad 500 ha, z czego 207 jest objętych statusem specjalnej strefy ekonomicznej.

Istniejąca od 1960 roku francuska firma Somfy działa na rynku automatyki dla budynków mieszkalnych. Posiada osiem zakładów produkcyjnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.