Solaris Bus & Coach zatrudnia 100 nowych pracowników

Producent autobusów i tramwajów Solaris Bus & Coach z Bolechowa (Wielkopolskie) zatrudnia 100 nowych pracowników. Wzrost zatrudnienia związany jest z nowymi zamówieniami dla firmy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Solaris Bus & Coach zatrudnia 100 nowych pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

31 lip 2013 18:12


Obecnie, w czterech zakładach firmy pracuje ok. 2,2 tys. osób.

Jak powiedział w środę PAP w imieniu spółki Mateusz Figaszewski, firma zawarła w tym roku szereg kontraktów m.in. na 200 autobusów dla Belgradu, a także na pojazdy dla odbiorców ze Szwecji, Norwegii, Niemiec, Czech, Bułgarii, Litwy i Polski.

"W związku z wysoką liczbą zamówień, firma w najbliższych tygodniach zwiększy zatrudnienie. W tej chwili kończymy proces rekrutacji, do obsadzenia zostało nam jeszcze ok. 20 stanowisk. To są stanowiska m.in. w zawodach mechanik, elektryk, mechatronik, lakiernik czy spawacz" - powiedział.

Solaris Bus & Coach jest producentem autobusów miejskich, trolejbusów, autobusów międzymiastowych i specjalnych oraz tramwajów. Od momentu uruchomienia produkcji w 1996 roku firma wyprodukowała blisko 10 tys. autobusów, które jeżdżą po drogach 26 krajów w prawie 500 miastach.

W ostatnich tygodniach firma dostarczyła pierwszy autobus elektryczny do Klagenfurtu, podpisała kontrakty na dostawę kolejnych takich pojazdów do Brunszwiku i Dusseldorfu.

Solaris Bus & Coach to firma rodzinna, jej założycielami i właścicielami są Solange i Krzysztof Olszewscy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

greg 2014-06-23 14:11:38

i ciekawe czy coś się poprawia w solarisie w związku z tymi zamówienimi poza większa liczbą etatów. bo pracownicy nadal niezadowoleni, mozna poczytac co pisza na goworku ;)bogliby tez troche zainwestowac w pracownikow skoro to taka wielka rozwijająca się firma...