PARTNERZY PORTALU

Snowflake rozwija biuro w Warszawie i zapowiada rekrutacje

  • km
  • 17 sty 2023 8:00

Snowflake rozwija warszawskie centrum inżynierskie. Technologiczna firma zapowiada zatrudnienie w najbliższych latach kolejnych specjalistów.

Snowflake rozwija biuro w Warszawie i zapowiada rekrutacje
Nowe biuro technologicznej firmy Snowflake (fot. mat. pras.)
REKLAMA

Snowflake oferuje zintegrowaną platformę zarządzania danymi umożliwiającą klientom podłączenie się do Chmury Danych (Data Cloud), w której tysiące organizacji wykorzystują dane na niemal nieograniczoną skalę, we współbieżny i wydajny sposób.

Szybko rosnący popyt na usługi firmy spowodował, że spółka zwiększa skalę swojej działalności, stawiając na rozwój polskiego zespołu specjalistów działającego w ramach globalnej struktury.

Zobacz: IT kryzysu się nie boi. Menedżerowie mówią, jaki będzie 2023 rok

Snowflake szuka dziś specjalistów m.in. na stanowiska junior i senior developerów, product managerów, product designerów i specjalistów od infrastruktury chmurowej. Firma uruchomiła również program stażowy, aby przyciągnąć utalentowanych studentów. Polskie biuro Snowflake w ciągu ostatniego roku podwoiło swoją wielkość i obecnie zatrudnia ponad 200 pracowników.

Zakładając wzrost zatrudnienia, firma zdecydowała o wynajmie większej przestrzeni i przeniesieniu swojego biura inżynieryjnego w Polsce. Nowa siedziba, do której firma przeniosła się pod koniec 2022 roku, jest zlokalizowana w budynku Lixa C.

Przeczytaj: Co czwarty Polak potrzebuje pomocy. Jest coraz gorzej

Warszawskie centrum inżynierskie jest drugą tego typu – po Berlinie – placówką Snowflake w Europie.

– Warszawa, obok Berlina, skupia dziś europejską innowacyjność w obszarze usług chmurowych. Obecność specjalistów w Polsce świadczy o wysokiej reputacji, ale daje też naszym lokalnym klientom bezpośredni dostęp do zespołów produktowych. Skraca to czas potrzebny na otrzymanie informacji zwrotnej i pozwala im poznać nasze działania z pierwszej ręki. Już dziś solidny zespół ponad dwustu specjalistów pracuje nad innowacjami dotyczącymi platformy Snowflake. Innowacjami, które poprawiają jej wydajność i wpływają na pozytywne doświadczenia klientów w skali globalnej – podkreśla Grzegorz Kapusta, dyrektor ds. inżynierii i szef warszawskiego biura Snowflake.

Obecnie polski zespół R&D Snowflake skupia się na rozbudowie możliwości tworzenia aplikacji opartych na danych z silnym naciskiem na budowę platformy dla twórców tychże aplikacji. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Snowflake rozwija biuro w Warszawie i zapowiada rekrutacje

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA