PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

SMS wielkimi krokami wchodzi do rekrutacji

  • Autor: GP
  • 5 cze 2017 13:28

Z rekrutowanych do pracy 8 na 10 chce dowiedzieć się o spotkaniu z pracodawcą za pomocą wiadomości SMS. Automatyzacja tych komunikatów to tylko kwestia czasu.

SMS wielkimi krokami wchodzi do rekrutacji
Telefon już nie tylko pamięta kiedy iść musimy do lekarza, będzie też informował o spotkaniu o pracę. (fot.:pixabay.com)
REKLAMA

• Choć nadal większość rekrutowanych chce dowiedzieć się o spotkaniu o pracę za pomocą poczty elektronicznej, SMS znajduje coraz więcej zwolenników.

• Sceptycy tego systemu muszą zdać sobie sprawę, że jest on coraz mocniej zautomatyzowany, co ułatwia jego stosowanie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Niedawno pisaliśmy o nowej roli, jaką w procesie szukania pracowników przez polecenie odgrywa SMS. Outsourcing programów rekrutacyjnych zaczyna się tam, gdzie kończy się email lub tradycyjna komunikacja w firmie.

Na potwierdzenie trendu pojawiły się w czerwcu badania internetowej platformy do zarządzania rekrutacjami.

eRecruiter.pl informował w pierwszych dniach miesiąca, że 8 na 10 aplikujących o pracę chciałoby otrzymywać potwierdzenie szczegółów spotkania rekrutacyjnego właśnie SMS-em a 21 proc. pytanych przez portal przyznało, że dostało informacje dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej właśnie w krótkiej wiadomości tekstowej. 

- Jesteśmy przyzwyczajeni do SMS-owych przypomnień od lekarza czy kosmetyczki - mówi Julia Urbańska z eRecruiter. - Nic więc dziwnego, że kandydaci oczekują takiej samej usługi od rekruterów. SMS z informacją o dacie i miejscu spotkania to najłatwiejsze i najbardziej efektywne rozwiązanie dla większości kandydatów do pracy.

Stare przyzwyczajenia jednak szybko nie znikną

Najbardziej preferowanymi przez kandydatów formami kontaktu są e-mail. Z przytoczonego badania wynika, że 92 proc. kandydatów chciałoby otrzymać potwierdzenie szczegółów spotkania od potencjalnego pracodawcy poprzez pocztę elektroniczną. W takiej wiadomości aplikujący oczekują przede wszystkim takich informacji jak: termin i godzina spotkania (96 proc.), miejsce (93proc.), imię i nazwisko osoby, która przeprowadzi rozmowę (81 proc.) oraz czas trwania (57 proc.). W praktyce, dwóch na trzech uczestników procesów rekrutacyjnych otrzymało wiadomości e-mailowe (61 proc wskazań).

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: SMS wielkimi krokami wchodzi do rekrutacji

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA