×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Słowackie ministerstwo: coraz mniej osób chce służyć w zawodowej armii

  • Autor: PAP/JS
  • 12 wrz 2017 21:17

Ministerstwo obrony Słowacji uważa, że coraz mniej osób chce służyć w zawodowej armii, a to może mieć wpływ na gotowość bojową i na zobowiązania międzynarodowe. Słowacka armia powinna liczyć 16 tys. zawodowych żołnierzy, a na początku lipca miała tylko 12 180.

Słowackie ministerstwo: coraz mniej osób chce służyć w zawodowej armii
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Dziesięć lat temu w wojsku służyło 15 tys. żołnierzy.

Ministerstwo obrony skarży się także na spadające zainteresowanie szkołami oficerskimi. W 2016 roku więcej żołnierzy i oficerów zwolniono do cywila niż przyjęto w szeregi armii. W tym roku ma być podobnie.

"Głównym powodem jest spadająca atrakcyjność zawodu wojskowego oraz brak zdolności konkurencyjnych na rynku pracy" - napisano w studium ministerstwa obrony. Zwrócono uwagę, że pogłębia się różnica między żołdem a wynagrodzeniem w sektorze prywatnym.

Szczególny niepokój wzbudza brak oficerów, co może skomplikować sytuację w słowackim systemie dowodzenia. Eksperci z ministerstwa obrony podkreślają, że w najbliższych latach taki trend się utrzyma.

Bezrobocie na Słowacji jest na najniższym historycznie poziomie. Prywatne firmy od dłuższego czasy skarżą się na brak wykwalifikowanych pracowników. Część zapotrzebowania pokrywają pracownikami z zagranicy.

Ministerstwo obrony chce uatrakcyjnić ofertę wojska i między innymi poprawić wynagrodzenie dla żołnierzy i oficerów. Na Słowacji trwa modernizacja sił zbrojnych i wydatki na obronę mają wzrosnąć. Od lat kraj nie spełnia natowskich zobowiązań i nie przeznacza na obronę dwóch procent PKB.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Słowackie ministerstwo: coraz mniej osób chce służyć w zawodowej armii

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA