PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Śląsk, praca: Ponad tysiąc nowych miejsc pracy w Katowickiej SSE

  • Autor: PAP/AT
  • 10 lip 2017 12:59

Inwestorzy zadeklarowali realizację w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSE) 24 nowych projektów. Powstanie ponad tysiąc nowych miejsc pracy.

Śląsk, praca: Ponad tysiąc nowych miejsc pracy w Katowickiej SSE
Od początku 2017 r. do końca czerwca KSSE pozyskała nowe projekty o deklarowanej wartości ponad 1,66 mld zł. W efekcie których ma powstać co najmniej 1037 nowych miejsc pracy (fot. paiz.gov.pl)
REKLAMA

• W pierwszej połowie 2017 r. inwestorzy zadeklarowali realizację w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSE) 24 nowych projektów.

• Ich łączna wartości to ponad 1,6 mld zł.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Dzięki nowym inwestycjom powstanie ponad tysiąc miejsc pracy - podała strefa.

KSSE, która w minionym roku pozyskała 29 nowych projektów o łącznej wartości ponad 1,9 mld zł, na początku 2017 r. prognozowała na ten rok spadek wartości inwestycji i ilości inwestorów, spodziewając się - według ostrożnych szacunków - 25 projektów wartych w sumie ok. 1 mld zł i dających ponad tysiąc nowych miejsc pracy. Wiadomo już, że te wskaźniki zostaną znacznie przekroczone.

"Już dobrze rozpoczęty drugi kwartał pozwolił nam realnie myśleć o szybkiej realizacji tegorocznych planów i zamknięciu 2017 r. z jednym z najlepszych wyników w naszej historii. Także w minionych tygodniach utrzymała się wysoka aktywność przedsiębiorców, związana z kolejnymi planowanymi projektami inwestycyjnymi" - skomentował prezes KSSE Janusz Michałek.

Połowa przyznanych w pierwszym półroczu br. zezwoleń została udzielona przedstawicielom sektora małych i średnich firm, w tym ośmiu reprezentującym krajowy kapitał.

"Szczególnie nas cieszy obecność wśród podmiotów, które otrzymały zezwolenia reprezentantów małego i średniego biznesu, w tym firm z polskim kapitałem, które zadeklarowały niemal 130 mln zł inwestycji. Rodzimi przedsiębiorcy wykorzystują możliwości rozwoju, jakie tworzy Katowicka SSE, a zwiększający się potencjał biznesowy polskich firm jest potwierdzeniem rosnącej siły krajowej gospodarki i pozwala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość" - powiedział prezes.

Czytaj też: Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna przeżywa boom inwestycyjny

W sumie od początku tego roku do końca czerwca KSSE pozyskała nowe projekty o deklarowanej wartości ponad 1,66 mld zł, w efekcie których ma powstać co najmniej 1037 nowych miejsc pracy. W kolejnych tygodniach Katowicka SSE planuje rozstrzygnięcie trzech ogłoszonych postępowań, służących pozyskaniu kolejnych inwestorów.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Śląsk, praca: Ponad tysiąc nowych miejsc pracy w Katowickiej SSE

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA