×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Skończyło się eldorado dla marketingowców i sprzedawców. Wyjątek stanowią dwa działy

  • KDS
  • 13 wrz 2023 13:45

Branża sprzedaży i marketingu zmienia się na naszych oczach. Choć liczba ofert pracy skierowanych do specjalistów z tego sektora maleje, to są działy, gdzie sytuacja jest odwrotna. Menedżerowie zarządzający kilkuosobowym zespołem osób zajmujących się sprzedażą na eksport zarobią nawet 50 tys. zł.

Skończyło się eldorado dla marketingowców i sprzedawców. Wyjątek stanowią dwa działy
Branża FMCG w coraz większej mierze otwiera się na eksport (fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Pracodawcy ostrożnie podchodzą do rekrutacji nowych pracowników z obszaru sprzedaży i marketingu, co skutkuje zmniejszeniem liczby ofert.
  • Nadal odnotowywany jest natomiast wzrost zapotrzebowania na kadry w obszarze sprzedaży eksportowej oraz dóbr luksusowych.
  • Kto ma obecnie szansę na zatrudnienie na stanowiskach managerskich i jakie kompetencje są w cenie?

W tej branży to nie kandydat przesądza o stawce wynagrodzenia

Jak mówi Kacper Krasnodębski, manager odpowiedzialny za rekrutacje w obszarze sales & marketing w firmie rekrutacyjnej Wyser, pandemia Covid-19 ukształtowała nowe nawyki konsumpcyjne i wpłynęła na dynamiczny wzrost rynku e-commerce. Zapotrzebowanie na rozwój usług online i konieczność ponownego ożywienia gospodarki wzmogły popyt na specjalistów sprzedaży i marketingu. Wraz z pogorszeniem się sytuacji ekonomicznej i rosnącymi kosztami, firmy zostały jednak zmuszone do korekty zatrudnienia. Dodatkowo spowolnienie gospodarcze skutkuje stagnacją w obszarze zatrudnień nowych pracowników. Zapotrzebowanie jest mniejsze, podczas gdy rekruterzy dostają setki aplikacji.

- Na rynku jest obecnie wielu świetnych specjalistów w obszarze marketingu. To skutek zarówno wyhamowania rekrutacji ze względów ekonomicznych, jak i efekt przechodzenia pracowników branży do innych sektorów. Wolne stanowiska, w tym wyższego szczebla, obejmują specjaliści już zatrudnieni w danym przedsiębiorstwie, którzy biorą jednocześnie na siebie więcej obowiązków. Coraz rzadziej zdarza się też sytuacja, w której w procesie rekrutacji to kandydat przesądza o stawce – twierdzi Kacper Krasnodębski.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Skończyło się eldorado dla marketingowców i sprzedawców. Wyjątek stanowią dwa działy
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA