Skok zatrudnienia w SGS Polska. Firma podbija rynki wschodnie

• Zatrudnienie w firmie SGS Polska wzrosło do 500 osób.
• Spółka pozyskała nowe laboratoria i otwiera kolejne biura obsługi klientów w różnych częściach Polski.
• Najnowszą inwestycją grupy jest restrukturyzacja laboratorium w Pszczynie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Skok zatrudnienia w SGS Polska. Firma podbija rynki wschodnie

PODZIEL SIĘ


Autor: Newseria.pl

27 kwi 2016 9:08


SGS Polska jest częścią globalnej grupy, która na całym świecie ma ponad 1,8 tys. oddziałów i laboratoriów zatrudniających ponad 85 tys. pracowników. Firma zajmuje się kontrolowaniem jakości, testowaniem i certyfikowaniem szerokiej gamy produktów.

Zatrudnienie w Polsce - skąd koncern zamierza obsługiwać także inne rynki Europy Wschodniej - wzrosło do 500 osób. W naszym kraju największe zapotrzebowanie jest na certyfikację producentów biomasy.

– Wzrost naszego zatrudnienia do 500 osób wynika z tego, że pozyskaliśmy nowe laboratoria i otwieramy nowe biura obsługi naszych klientów w różnych częściach Polski – mówi Ilona Olsztyńska, kierownik obszaru regulowanego prawnie obszaru certyfikacji w firmie SGS Polska. – Wychodzimy poza granice kraju, świadczymy usługi certyfikujące dla Europy Wschodniej - dodaje.

W Polsce SGS dysponuje 31 biurami, laboratoriami i magazynami logistycznymi rozsianymi po całym kraju. Laboratoria znajdują się m.in. w Pszczynie, Poznaniu, Gdańsku, Gdyni, Działdowie czy Krakowie. Specjalizują się w różnych rodzajach audytów i certyfikacji, m.in. w branży rolniczej, przemysłowej, motoryzacyjnej, budowlanej czy logistycznej. Firma organizuje też kursy i seminaria.

Najnowszą inwestycją grupy jest restrukturyzacja laboratorium w Pszczynie.

– Laboratorium w Pszczynie w tej chwili przechodzi restrukturyzację. Inwestujemy w sprzęt, rozszerzamy gamę oferowanych usług w zakresie laboratoryjnym – podkreśla Olsztyńska. – Jesteśmy firmą globalną, więc oferujemy na rynku polskim produkty, które są oferowane także na całym świecie. Są to zarówno audyty, certyfikacje obszarów zarządzania, zarządzania jakością, certyfikaty i audyty w zakresie różnych obszarów typu rolnych, spożywczych, jakości w branżach przemysłowych - wyjaśnia.

Jak zaznacza ekspertka, w ostatnich latach w Polsce widać zwiększone zapotrzebowanie na kontrolę i certyfikację inwestycji związanych z produkcją biomasy.

– Polski rynek w tej chwili jest liczącym się graczem jeżeli chodzi o certyfikację producentów biomasy na cele energetyczne. Korzystają z naszych usług energetyki zawodowe, wdrażanie standardu certyfikacji systemu należytej staranności w obszarze zakupu oraz sprzedaży biomasy na cele energetyczne – to dzisiaj najbardziej topowy produkt – podkreśla.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Dawid 2016-04-27 18:03:43

opiniafirm.pl/sgs-polska-sp-z-o-o,warszawa-4,f - tu masz informacje

niepelnosprawny.org 2016-04-27 13:49:55

SGS Polska. Firma co to za skrot?